Bez gola

W meczu 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali na własnym lodzie z JKH GKS-em Jastrzębie 0:3.

Podopieczni Róberta Kalábera byli lepsi w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Na ogromną uwagę zasługiwała ich gra w destrukcji i fakt, że nie dopuszczali biało-niebieskich do sytuacji strzeleckich.

Zabrakło nam gola, który dodałby nam wiary w zwycięstwo. Jastrzębianie byli dobrze zorganizowani w obronie, więc mieliśmy spore problemy z dojściem do dogodnych okazji. Mam tu na myśli zwłaszcza te „dwa na jeden” czy „trzy na dwa” 

– powiedział Patryk Noworyta, kapitan Re-Plast Unii, która w pierwszej odsłonie mogła dwukrotnie objąć prowadzenie. Krążek po uderzeniach Ryana Glenna i Patrika Lužy z linii niebieskiej ostemplował najpierw słupek, a później poprzeczkę.

Pod koniec pierwszej odsłony wynik spotkania otworzył Mateusz Bryk, który huknął po wygranym wznowieniu. W drugiej odsłonie goście przesądzili o losach spotkania, wykorzystując dwie szybkie kontry. Sposób na Clarke’a Saundersa znaleźli kolejno Jan Sołtys i Martin Kasperlík.

Trener Kevin Constantine starał się ratować sytuację i zdecydował się na zmiany w formacjach oraz kilka manewrów z wycofaniem bramkarza. Jednak nie przyniosły one zmiany wyniku.

Mamy nowego trenera, więc uczymy się jego schematów gry. Potrzebujemy cierpliwości. Wierzę, że czas pracuje na naszą korzyść 

– dodał.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
0:1 – Mateusz Bryk – Roman Rác (18:31),
0:2 – Jan Sołtys – Dominik Paś, Māris Jass (31:52),
0:3 – Martin Kasperlík (37:45)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Patryk Pyrskała (główni) – Marcin Młynarski, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 4-4.
Strzały: 22-27 (7-11, 9-11, 6-5).
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Re-Plast Unia: Saunders – Luža, Glenn; S. Kowalówka, Kalan, Koblar – Zaťko, Bezuška; Malicki, Da Costa, Oriechin – M. Noworyta, P. Noworyta (2); Sherbatov, Trandin, Przygodzki – Piotrowicz, Krzemień (2), Prusak.
Trener: Kevin Constantine.

JKH GKS: Nechvátal – Bryk, Górny; Sawicki, Rác, Kasperlík – Klimíček, Ševčenko; Wróbel (4), Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski; Paś, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Kostek; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber.


Comments are closed.