Ackered nowym zawodnikiem Unii. To ofensywnie usposobiony obrońca

Szefostwo Re-Plast Unii Oświęcim dokonało piątego transferu przed sezonem 2023/2024. Ekipę biało-niebieskich wzmocnił szwedzki defensor Carl Ackered, który złożył podpis pod rocznym kontraktem.

Ackered ma 32 lata i jadł chleb z niejednego hokejowego pieca. W jego CV można znaleźć występy na trzech poziomach rozgrywkowych w Szwecji oraz w silnych ligach europejskich.

Z bardzo dobrej strony prezentował się w brytyjskiej EIHL (185 meczów, 145 punktów), EBEL (50 spotkań, 24 „oczka”) i słowackiej ekstralidze (81 konfrontacji, 23 bramki i 44 asysty).

W sezonie 2020/2021 okazał się najlepiej punktującym obrońcą Tipos Extraligi. W 60 meczach strzelił 19 goli i zanotował 39 kluczowych zagrań, a ten wynik pozwolił mu zostać też najbardziej produktywnym graczem Dukli Trenczyn.

Nasz najnowszy nabytek ostatni sezon spędził w dwóch klubach. Najpierw był graczem Slovana Bratysława, a następnie przeniósł się do Sheffield Steelers. Ogółem rozegrał 39 meczów, sześciokrotnie pokonał bramkarzy rywali i ośmiokrotnie asystował.

Carl jest obrońcą, który potrafi dać również odpowiednią jakość w ofensywie. Jego atutami są przegląd pola, umiejętność budowania akcji oraz soczyste uderzenie. Wierzymy, że będzie on ważnym elementem drużyny i da nam jakość w formacjach specjalnych, które w hokeju są niezwykle ważne

– informuje zarząd oświęcimskiego klubu.

Ackered w Oświęcimiu pojawi się na przełomie lipca i sierpnia.

Przypomnijmy, że wcześniej do ekipy z Chemików 4 dołączyli czterej Finowie: obrońcy Kalle Valtola i Joonas Uimonen oraz występujący w ataku Henry Karjalainen i Ville Heikkinen.


Comments are closed.