Dwóch zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników zaległej 9. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się dwóch zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili obrońcę Cole’a MacDonalda oraz skrzydłowego Daniiła Oriechina.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Cole MacDonald (Re-Plast Unia Oświęcim)– Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie GKS Katowice, a solidną cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył właśnie 25-letni Kanadyjczyk. To on, w 5. minucie, otworzył wynik spotkania, popisując się przepiękną indywidualną akcją. Odważnie wjechał do tercji rywala i precyzyjnym uderzeniem w krótki róg pokonał Johna Murraya. Co jednak najbardziej istotne – zaliczył wiele ważnych przechwytów, a jego interwencja z końcówki drugiej tercji zapadła w pamięć chyba wszystkim kibicom Unii. Powstrzymał bowiem Anthona Erikssona, który znalazł się w sytuacji sam na sam z oświęcimskim golkiperem.

Daniił Oriechin (Re-Plast Unia Oświęcim)– Nie byłoby zwycięstwa Unii nad GKS-em Katowice (4:2), gdyby nie dobra dyspozycja oświęcimian w destrukcji oraz niezwykle istotne trafienie Oriechina, który tuż przed zakończeniem drugiej odsłony odpowiedział na trafienie Mathiasa Lehtonena. Popisał się przy tym przepięknym uderzeniem w okienko i na tablicy świetlnej widniał wynik 3:1.