MENU...

Skuteczna Unia pokonała Zagłębie. Dublet Michała Kusaka!

Hokeiści Unii Oświęcim odnieśli cenne zwycięstwo w 15. kolejce TAURON Hokej Ligi. Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie ECZD Zagłębie Sosnowiec 6:4. Gospodarze od początku narzucili rywalom swoje warunki, a jedną z głównych postaci spotkania był Michał Kusak, który zdobył dwie bramki.

Podopieczni Markusa Juurikkali znakomicie rozpoczęli spotkanie. Już w 15. sekundzie wynik otworzył Jakub Lewandowski, który przymierzył z nadgarstka a niespełna cztery minuty później prowadzenie podwyższył Michał Kusak. Jego trafienie zostało dopiero uznane po analizie wideo, bo sędziowie nie zauważyli, że guma odbiła się od wewnętrznej poprzeczki. Zagłębie odpowiedziało w końcówce pierwszej tercji za sprawą Arona Chmielewskiego, ale tuż przed przerwą Matt Wilkins przywrócił gospodarzom dwubramkową przewagę.

W drugiej odsłonie Unia nadal prezentowała się solidnie. W 28. minucie Lukash Matthews wykorzystał zamieszanie pod bramką Karolusa Kaarlehto i podwyższył na 4:1. Goście ponownie zmniejszyli straty, gdy Ville Heikkinen wykończył kontratak po podaniu Chmielewskiego. Oświęcimianie zachowali jednak kontrolę nad przebiegiem spotkania, a między słupkami dobrze spisywał się Igor Tyczyński.

Decydujący cios biało-niebiescy zadali na początku trzeciej tercji. W 47. minucie Otto Nieminen wykorzystał grę w przewadze i podanie Rihardsa Marenisa, a zaledwie 23 sekundy później Michał Kusak skompletował dublet. Po jego trafieniu Unia prowadziła już 6:2.

Sosnowiczanie nie zrezygnowali jednak z walki i w końcówce dwukrotnie pokonali oświęcimskiego bramkarza. Drugiego gola w meczu zdobył Aron Chmielewski, a wynik na 6:4 ustalił Eero Savilahti, wykorzystując podwójną przewagę Zagłębia.

KS Unia Oświęcim – ECZD Zagłębie Sosnowiec 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)
1:0 Jakub Lewandowski – Rihards Marenis (00:15),
2:0 Michał Kusak (04:06),
2:1 Aron Chmielewski – Ville Heikkinen (18:03),
3:1 Matt Wilkins – Sameli Ventelä, Erik Ahopelto (19:54),
4:1 Lukash Matthews (27:30),
4:2 Ville Heikkinen – Aron Chmielewski (35:34),
5:2 Otto Nieminen – Rihards Marenis, Jere Jokinen (46:36, 5/4),
6:2 Michał Kusak – Maksymilian Mościcki, Dominik Nahunko (46:59),
6:3 Aron Chmielewski – Ołeksandr Peresunko, Ville Heikkinen (51:03),
6:4 Eero Savilahti – Miika Roine (59:14, 5/3).

Sędziowali: Paweł Kosidło, Bartosz Kaczmarek (główni) – Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 4-4.
Strzały: 40-39.
Widzów: 1615.

Unia Oświęcim: I. Tyczyński – B. Florczak, K. Valtola, J. Lewandowski, R. Marenis, O. Nieminen – M. Mościcki, S. Ventelä, E. Ahopelto, M. Wilkins (2), J. Jokinen – L. Matthews (2), R. Diukow, M. Kusak, S. Immonen, D. Nahunko – M. Staniecko, P. Płatacz, Ł. Krzemień, J. Sołtys.
Trener: Markus Juurikkala

Zagłębie: K. Kaarlehto (od 47:00 M. Miarka) – K. Biłas, J. Olkkonen, J. Dupuy (2), O. Zachariasz, E. Savilahti – J. Wanacki, M. Naróg, A. Chmielewski, V. Heikkinen, O. Peresunko – O. Krawczyk (2), B. Ciura, M. Roine, E. Seppälä, S. Brynkus – J. Musioł, P. Ciepielewski, M. Bernacki, M. Dawid, V. Sirkiä.
Trener: Matias Lehtonen

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 15367227
2.Polonia Bytom16337135
3.KH Energa Toruń15326534
4.GKS Katowice 18317543
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec15286838
6.Unia Oświęcim14255447
7.Comarch Cracovia16232839
8.JKH GKS Jastrzębie15202839
9.STS Sanok1532068
10.Podhale Nowy Targ15018127

NAJBLIŻSZY MECZ...

31 października 2026 (sobota) 18:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
Podhale Nowy Targ

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...