MENU...

80 lat historii Unii Oświęcim na jednej ścianie. Jubileuszowy mural odsłonięty!

We wtorek, 27 października, oficjalnie odsłonięto jubileuszowy mural upamiętniający 80 lat sportowej historii Unii Oświęcim. Wyjątkowe dzieło zdobi ścianę Szkoły Podstawowej Sportowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 w Oświęcimiu.

Mural przedstawia zarówno współczesne sekcje klubu, jak i dyscypliny, które przez osiem dekad tworzyły biało-niebieską historię. Jego autorami są Jakub Szymeczko i Damian Cybul z pracowni „Kult Muralnie”.

W uroczystym odsłonięciu uczestniczyli kibice, mieszkańcy oraz przedstawiciele klubowej społeczności. To kolejny wyjątkowy sposób na uczczenie jubileuszu i podkreślenie znaczenia Unii dla sportowej historii Oświęcimia.

Honorowy patronat nad obchodami 80-lecia klubu objął Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 15367227
2.Polonia Bytom16337135
3.KH Energa Toruń15326534
4.GKS Katowice 18317543
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec15286838
6.Unia Oświęcim14255447
7.Comarch Cracovia16232839
8.JKH GKS Jastrzębie15202839
9.STS Sanok1532068
10.Podhale Nowy Targ15018127

NAJBLIŻSZY MECZ...

31 października 2026 (sobota) 18:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
Podhale Nowy Targ

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...