MENU...

Porażka w Katowicach. Ukarani za błędy

W meczu 14. kolejki TAURON Hokej Ligi Unia Oświęcim przegrała na wyjeździe z GKS Katowice 2:6. Biało-niebiescy dopiero w ostatniej odsłonie zdobyli dwa gole.

Katowiczanie objęli prowadzenie w 5. minucie. Nieporozumienie w obronie wykorzystał Patryk Wronka, który idealnie dograł do Miro Ruokonena, a ten ze stoickim spokojem pokonał Igora Tyczyńskiego. Sześć minut później Pontus Englund podwyższył wynik mocnym strzałem z niebieskiej linii. Unia miała problemy z wyprowadzaniem krążka i konstruowaniem składnych akcji ofensywnych.

Po przerwie gospodarze nadal skutecznie wykorzystywali błędy oświęcimian. W 27. minucie Brock Bremer z najbliższej odległości pokonał Tyczyńskiego, a niespełna dziesięć minut później Mateusz Michalski precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka zdobył czwartą bramkę dla GieKSy. Biało-niebiescy nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowanych rywali, a gra w przewadze nie przynosiła oczekiwanych rezultatów.

Unia zdobyła pierwszą bramkę na początku trzeciej tercji. Otto Nieminen zjechał z prawego skrzydła do środka i pokonał Connora LaCouvée. W 49. minucie katowiczanie ponownie odskoczyli na cztery gole. Emil Forslund wykorzystał kolejne niedokładne zagranie i w sytuacji sam na sam skierował krążek do siatki.

W 52. minucie biało-niebiescy zmniejszyli straty za sprawą Jana Sołtysa, który „przestrzelił” katowickiego golkipera. Unia w końcówce prezentowała się aktywniej i szukała kolejnych okazji, jednak ostatnie słowo należało do katowiczan. W 59. minucie Joona Monto dograł do Patryka Krężołka, który uderzeniem bez przyjęcia ustalił wynik spotkania na 6:2. Gospodarze wykorzystali również grę w przewadze.

GKS Katowice – KS Unia Oświęcim 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
1:0 Miro Ruokonen – Patryk Wronka (05:10),
2:0 Pontus Englund – Jacob Lundegård, Patryk Wronka (11:42),
3:0 Brock Bremer – Stephen Anderson (26:14),
4:0 Mateusz Michalski – Pontus Englund (35:55),
4:1 Otto Nieminen – Kalle Valtola (41:34),
5:1 Emil Forslund (48:08),
5:2 Jan Sołtys – Dominik Nahunko (51:22),
6:2 Patryk Krężołek – Joona Monto, Stephen Anderson (58:04, 5/4).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Paweł Kosidło (główni) – Kacper Król, Mateusz Kucharewicz (liniowi).
Minuty karne: 4-2.
Strzały: 35-30.
Widzów: 957.

GKS Katowice: C. LaCouvée – P. Englund, J. Lundegård; B. Fraszko, G. Pasiut, M. Michalski – E. Cap, K. Maciaś (2); E. Forslund, S. Anderson, B. Bremer – B. Chodor, J. Huttula; M. Ruokonen (2), P. Wronka, P. Krężołek – A. Hornik; J. Hofman, J. Monto, J. Hofman.
Trener: Jacek Płachta.

Unia Oświęcim: I. Tyczyński – B. Florczak, K. Valtola; M. Wilkins, R. Marenis, O. Nieminen – A. Mäkelä, S. Ventelä; S. Immonen, J. Rönkkönen, J. Jokinen – L. Matthews, R. Diukow; J. Lewandowski, Ł. Krzemień, J. Sołtys – M. Staniecko, M. Mościcki; P. Płatacz, D. Nahunko (2), M. Kusak.
Trener: Markus Juurikkala

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 15367227
2.Polonia Bytom16337135
3.KH Energa Toruń15326534
4.GKS Katowice 18317543
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec15286838
6.Unia Oświęcim14255447
7.Comarch Cracovia16232839
8.JKH GKS Jastrzębie15202839
9.STS Sanok1532068
10.Podhale Nowy Targ15018127

NAJBLIŻSZY MECZ...

31 października 2026 (sobota) 18:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
Podhale Nowy Targ

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...