MENU...

Kolejna trudna przeprawa! Starcie z wicemistrzem Polski

Dziś zostanie rozegrana 14. kolejka TAURON Hokej Ligi. O 17:00 Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Biało-niebiescy w piątek pechowo przegrali z GKS-em Tychy 1:2 i ich seria trzech zwycięstw z rzędu odeszła w niepamięć. Aby wciąż myśleć realnie o grze w Turnieju Finałowym Pucharu Polski, podopieczni Markusa Juurikkali muszą pokonać GieKSę. Na razie zajmują piąte miejsce z dorobkiem 22 punków.

Szósta lokata należy do GieKSy, która również zgromadziła 22 „oczka”, ale rozegrała o trzy spotkania więcej. Zespół dowodzony przez Jacka Płachty w minionej kolejce pokonał na wyjeździe ECZD Zagłębiem Sosnowiec 3:0.

GKS Katowice może pochwalić się naprawdę silną linią ataku. Ciężar kreowania gry i zdobywania bramek spoczywa na barkach Patryka Wronki, Bartosza Fraszki, Patryka Krężołka, a także Stephana Andersona, Joony Monto, Miro Ruokonena i Brocka Bremera. Na razie najlepszymi statystykami może pochwalić się Krężołek, który zdobył 11 bramek i zanotował 8 asyst. W tej chwili jest najlepszym strzelcem całej TAURON Hokej Ligi.

Ekipa ze stolicy województwa śląskiego ma też dwóch solidnych golkiperów. W tej chwili lepszymi statystykami może pochwalić się Michał Kieler, który broni ze skutecznością oscylującą wokół 91,4 procent, ale Connor LaCouvée jest coraz lepiej dysponowany. Kanadyjczyk zakończył spotkanie z Zagłębiem z czystym kontem, a jego procent obronionych strzałów wynosi 90,7.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek z Bytomia i Paweł Kosidło z Opola. Na liniach zobaczymy Kacpra Króla i Mateusza Kucharewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 15367227
2.Polonia Bytom16337135
3.KH Energa Toruń15326534
4.GKS Katowice 18317543
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec15286838
6.Unia Oświęcim14255447
7.Comarch Cracovia16232839
8.JKH GKS Jastrzębie15202839
9.STS Sanok1532068
10.Podhale Nowy Targ15018127

NAJBLIŻSZY MECZ...

31 października 2026 (sobota) 18:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
Podhale Nowy Targ

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...