MENU...

Ackered nowym zawodnikiem Unii. To ofensywnie usposobiony obrońca

Szefostwo Re-Plast Unii Oświęcim dokonało piątego transferu przed sezonem 2023/2024. Ekipę biało-niebieskich wzmocnił szwedzki defensor Carl Ackered, który złożył podpis pod rocznym kontraktem.

Ackered ma 32 lata i jadł chleb z niejednego hokejowego pieca. W jego CV można znaleźć występy na trzech poziomach rozgrywkowych w Szwecji oraz w silnych ligach europejskich.

Z bardzo dobrej strony prezentował się w brytyjskiej EIHL (185 meczów, 145 punktów), EBEL (50 spotkań, 24 „oczka”) i słowackiej ekstralidze (81 konfrontacji, 23 bramki i 44 asysty).

W sezonie 2020/2021 okazał się najlepiej punktującym obrońcą Tipos Extraligi. W 60 meczach strzelił 19 goli i zanotował 39 kluczowych zagrań, a ten wynik pozwolił mu zostać też najbardziej produktywnym graczem Dukli Trenczyn.

Nasz najnowszy nabytek ostatni sezon spędził w dwóch klubach. Najpierw był graczem Slovana Bratysława, a następnie przeniósł się do Sheffield Steelers. Ogółem rozegrał 39 meczów, sześciokrotnie pokonał bramkarzy rywali i ośmiokrotnie asystował.

Carl jest obrońcą, który potrafi dać również odpowiednią jakość w ofensywie. Jego atutami są przegląd pola, umiejętność budowania akcji oraz soczyste uderzenie. Wierzymy, że będzie on ważnym elementem drużyny i da nam jakość w formacjach specjalnych, które w hokeju są niezwykle ważne

– informuje zarząd oświęcimskiego klubu.

Ackered w Oświęcimiu pojawi się na przełomie lipca i sierpnia.

Przypomnijmy, że wcześniej do ekipy z Chemików 4 dołączyli czterej Finowie: obrońcy Kalle Valtola i Joonas Uimonen oraz występujący w ataku Henry Karjalainen i Ville Heikkinen.


Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 16397529
2.GKS Katowice19348246
3.Polonia Bytom17337338
4. KH Energa Toruń16326840
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec16317340
6.Unia Oświęcim15286349
7.Comarch Cracovia17234761
8.JKH GKS Jastrzębie16203044
9.STS Sanok1662370
10.Podhale Nowy Targ16020136

NAJBLIŻSZY MECZ...

13 listopada 2026 (piątek) 19:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
JKH GKS Jastrzębie

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...