Powrót po przerwie. Czas na starcie z JKH

Dziś zostanie rozegrana 31. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie.

Biało-niebiescy wygrali ostatnich sześć spotkań. Przewodzą w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 60 punktów. Do tej pory podopieczni Nika Zupančiča zdobyli 106 goli, co świadczy o solidnym potencjale ofensywny. Imponują też najlepszą w lidze skutecznością gier w przewagach (26,9 %) oraz osłabieniach (88,2 %).

Z kolei jastrzębianie plasują się na piątym miejscu, ale do trzeciego GKS-u Tychy tracą cztery punkty. Drużyna dowodzona przez Róberta Kalábera wygrała pięć ostatnich meczów i prezentuje się znacznie lepiej niż na początku sezonu.

Spokój w bramce gwarantuje Benc Bálizs, który interweniuje ze skutecznością oscylującą w granicach 92,2 procent i wpuszcza średnio 2,1 bramki na mecz. Sześciokrotnie kończył mecz z czystym kontem, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

Jastrzębianie mają w swoim składzie kilka indywidualności. O losach spotkania potrafią rozstrzygać tacy zawodnicy jak Maciej Urbanowicz, Dominik Paś oraz Mark Kaleinikovas czy Josef Mikyska. Dwaj ostatni tworzą niezwykle groźny duet i jako jedyni w ekipie znad czeskiej granicy mogą pochwalić się średnią powyżej jednego punktu na mecz. Kaleinikovas zdobył już 16 goli, a Mikyska może pochwalić się 21 asystami.

Jeśli chodzi o oświęcimsko-jastrzębskie konfrontacje w tym sezonie, to dwa z trzech meczów wygrali hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim (3:0, 3:2 d.). Raz triumfowali hokeiści JKH (1:0).

Sędziami głównymi tego spotkania będą Andrij Kicza z Ukrainy i Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy. Na liniach zobaczymy Serhija Charaberiusza i Sławomira Szachniewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.