75 lat Unii Oświęcim. Główne uroczystości z udziałem „biało-niebieskich” legend

Przez lata dostarczali nam wzruszeń i powodów do dumy rywalizując z najlepszymi na igrzyskach olimpijskich, zdobywając medale mistrzostw świata, Europy, Polski. Byli znakomitymi sportowcami, naszymi idolami, a zarazem nierzadko ludźmi z sąsiedztwa.

W piątkowe popołudnie 10 września spotkali się w oświęcimskiej bibliotece na uroczystości z okazji 75-lecia KS Unia Oświęcim. Do auli św. Wawrzyńca przybyli także trenerzy, działacze, byli i obecni prezesi – osoby, dzięki którym „biało-niebieska” rodzina wiele znaczyła i wciąż znaczy w ogólnopolskiej rywalizacji.

Z rąk prezesów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego i Polskiego Związku Hokeja na Lodzie gros osób związanych z Unią odebrało medale, patery i odznaczenia.

Zaproszeni goście obejrzeli film będący swoistą podróżą w czasie, w którym wypowiadają się byli zawodnicy, trenerzy i prezesi, osoby, które związały swoje losy z Unią na dobre i na złe. Zgromadzonym, byłym i obecnym sternikom klubu podziękowali, życząc kolejnych lat znaczonych sukcesami m.in. wicestarosta Paweł Kobielusz i prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut

Miałem to szczęście, że przez jakiś czas, a trwało to kilkanaście lat, byłem częścią Unii Oświęcim. Sport nauczył mnie obowiązkowości i systematyczności 

– podkreślił wicestarosta, a następnie dodał

Rywalizacja, wytrwałość, wyciąganie wniosków z porażek – to wszystko kształtuje charakter i przydaje się w dalszym życiu, już po zakończeniu kariery. Sport niesie ze sobą mnóstwo wspaniałych wspomnień. 


źródło: powiat.oswiecim.pl

Comments are closed.