Wygrana „Orłów”. Grał Przygodzki

W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski pokonała Węgry 2:1. W spotkaniu wystąpił skrzydłowy Re-Plast Unii Oświęcim Martin Przygodzki.

Podopiecznym Róberta Kalábera udało się wziąć rewanż za ostatnie dwie porażki z Węgrami poniesione w Budapeszcie. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Filip Komorski już w pierwszej minucie i Dominik Paś na 5 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

Selekcjoner „Orłów” ustawił Martina Przygodzkiego w czwartym, energetycznym, ataku z Mateuszem Michalskim i Filipem Starzyńskim. Cała trójka dobrze wywiązała się ze swoich zadań.

Polska – Węgry 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
1:0 – Filip Komorski – Patryk Wronka (0:25),
1:1 – Zsombor Garát – Krisztián Nagy (9:44, 5/4),
2:1 – Dominik Paś – Damian Kapica (59:55).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Bartosz Kaczmarek (główni) – Mateusz Bucki, Rafał Noworyta (liniowi)
Minuty karne: 8 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 12 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 32-23 (13-9, 10-5, 9-9) .
Wznowienia: 30-23 (11-6, 9-11, 10-6)
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Polska: Raszka – Ciura, Bryk (2); Mroczkowski (2), Komorski, Wronka – A. Jaworski, Górny; Krężołek, Pasiut, Kapica – Kostek, Horzelski; Łyszczarczyk, Paś, Sawicki – Krawczyk, Kamienieu (2); Michalski, Starzyński, Przygodzki.
Trener: Róbert Kaláber.

Węgry: Arany – Garát (2), Varga; Benk, G. Nagy, Bodó – Kiss (2), Vokla (2); Sági, K. Nagy (2), Terbócs – Sarcia, Dóczi; Szigeti, Kreisz (2), R. Tóth – Bukor, Szabad, Majoross, Vincze oraz Dézsi.
Trener: Sean Simpson.