Zwycięstwo było blisko (WIDEO)

W wyjazdowym meczu 20. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na wyjeździe z GKS-em Tychy 4:5. O zwycięstwie przesądziła seria rzutów karnych, w których jedynego gola zdobył Jean Dupuy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli tyszanie, którzy po 10 minutach prowadzili 2:0. Sposób na Clarke’a Saundersa znaleźli Christian Mroczkowski (ładna wymiana podań z Alexem Szczechurą) i Jean Dupuy (uderzenie z bulika), a ich bramki dzieliło raptem 63 sekundy.

Jednak oświęcimianie wyciągnęli wnioski, poprawili ustawienie i chwilę później zdobyli kontaktowego gola. Zagranie wzdłuż bramki Luki Kalana na gola zamienił Sebastian Kowalówka.

Na kolejne bramki przyszło nam trochę poczekać, a mianowicie do trzeciej tercji. Najpierw na 3:1 podwyższył Mroczkowski i wydawało się, że ten gol może podciąć skrzydła biało-niebieskim. Nic bardziej mylnego.

Po kombinacyjnej akcji Daniiła Oriechina i Ryana Glena praktycznie do pustej bramki trafił Teddy Da Costa, a chwilę później wyrównał Damian Piotrowicz, który w sobie tylko znany sposób zmieścił gumę między słupkiem a parkanem Johna Murraya. Był więc remis 3:3, a do końca regulaminowego czasu gry obie drużyny zdobyły jeszcze po jednym golu.

W dogrywce świetną okazję na zdobycie złotego gola miał Teddy Da Costa, ale jego strzał zatrzymał się na słupku. W rzutach karnych o jednego gola lepsi okazali się mistrzowie Polski.

Szkoda, co więcej powiedzieć? Trochę zabrakło nam szczęścia, bo krążek po moim strzale tańczył na linii bramkowej. Wydaje mi się, że idziemy w dobrym kierunku. Staramy się jak najlepiej wykonywać polecenia naszego trenera

powiedział Teddy Da Costa.

A jak spotkanie ocenił nowy trener Unii Kevin Constantine?

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 5:4 d. (2:1, 0:0, 2:3, d. 0:0, k. 1:0)
1:0 – Christian Mroczkowski – Alexander Szczechura (07:59),
2:0 – Jean Dupuy – Olaf Bizacki, Jarosław Rzeszutko (09:02),
2:1 – Sebastian Kowalówka – Luka Kalan, Gregor Koblar (10:00),
3:1 – Christian Mroczkowski – Alexander Szczechura (41:59),
3:2 – Teddy Da Costa – Ryan Glenn, Daniił Oriechin (43:25),
3:3 – Damian Piotrowicz – Łukasz Krzemień (45:07),
4:3 – Jarosław Rzeszutko – Jean Dupuy (52:52),
4:4 – Patrik Luža – Teddy Da Costa (56:56),
5:4 – Jean Dupuy – decydujący rzut karny

Sędziowali: Sebastian Kryś, Bartosz Kaczmarek (główni) – Piotr Matlakiewicz, Marcin Młynarski (liniowi).
Minuty karne: 6-2.
Strzały: 36-36.
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

GKS: Murray – Havlík, Kotlorz (2); Gościński, Komorski, Wronka – Seed, Bizacki; Dupuy (2), Reszutko, Marzec – Ciura, Pociecha; Szczechura, Cichy, Mroczkowski (2) – Witecki, Galant, Jeziorski.
Trener: Krzysztof Majkowski.

Re-Plast Unia: Saunders – Zaťko, Bezuška; S. Kowalówka, Kalan, Koblar – Luža, Glenn (2); Sherbatov, Trandin, Przygodzki – M. Noworyta, P. Noworyta; Garszyn, Da Costa, Oriechin – Piotrowicz, Krzemień, Malicki.
Trener: Kevin Constantine.

Comments are closed.