MENU...

Zwycięski gol Przygodzkiego

W swoim drugim meczu turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 6:1. Zwycięskiego gola dla biało-czerwonych zdobył Martin Przygodzki.

28-letni skrzydłowy na listę strzelców wpisał się w 28. minucie. Wykorzystał dobre podanie Szymona Marca i uderzył w odsłoniętą część bramki.

„Przygo” wystąpił w czwartym ataku u boku Filipa Starzyńskiego i właśnie Szymona Marca. Rozegrał siedemnaście zmian, spędził na lodzie 9 minut i 33 sekundy oraz oddał jeden strzał. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +1.

W niedzielę o 12:00 biało-czerwoni zmierzą się z Kazachstanem. Ten mecz przesądzi, który z zespołów awansuje do kolejnej fazy kwalifikacji.

6:1 – Filip Komorski (55:11).

Sędziowali: Adam Kika (Czechy), Gordon Schukies (Niemcy) – Andreas Malmqvist (Szwecja), Andrew Dalton (Wielka Brytania).
Minuty karne: 14 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Arona Chmielewskiego) – 12.
Strzały: 40-18.
Widzów: ok. 200.

Polska: Murray – Kolusz, Wajda; Chmielewski (12), Paś, Jeziorski – Kostek (2), Ciura; Bettahar, Neupauer, Kapica – Jaśkiewicz, Michałowski; Dziubiński, Komorski, Urbanowicz oraz Przygodzki, Starzyński, Marzec.
Trener: Tomek Valtonen.

Ukraina: Kuczer (od 40:45 Hordiuszyn) – Taran, Ałeksiuk; Błahy, Bucenko, Babyneć (2) – Panhełow-Jułdaszew, Mereżko (2); Michnow (2), Krywoszapkin (2), Nimenko – Ałeksandrow, Tołstuszko; Sawczenko, Hrycenko, Worona (2) – Hrihorijew, Romanenko (2); Janyszewsky, Romaszczenko, Kostikow.
Trener: Serhij Witer.