Zimny prysznic

Re-Plast Unia Oświęcim nie sprostała reprezentacji Polski i w sparingowym meczu uległa jej 1:7. Sztab szkoleniowy biało-niebieskich dostał na pewno spory materiał do analiz.

Podopieczni Toma Coolena po pierwszej odsłonie przegrywali 0:2. Na początku drugiej tercji dobrą okazję miał Teddy Da Costa, ale w ostatniej chwili został on zatrzymany przez powracającego Bartosza Ciurę.

Później „Orły” włączyły wyższy bieg i odjechały ekipie z Małopolski. W drugiej tercji zdobyły aż cztery gole, a na początku trzeciej odsłony na 7:0 podwyższył Aron Chmielewski.

Honor biało-niebieskich uratował Victor Rollin Carlsson, który w 45. minucie wykorzystał dogranie Daniiła Oriechina. Wynik mogli skorygować jeszcze Teddy Da Costa i Johan Skinnars. Uderzenie pierwszego obronił John Murray, a strzał drugiego zatrzymał się na poprzeczce.

Na sam koniec warto podkreślić, że w pierwszym ataku reprezentacji Polski wystąpił napastnik Re-Plast Unii Krystian Dziubiński. „Dziubek” pełnił w tym spotkaniu funkcję kapitana drużyny i zaliczył asystę przy trafieniu Chmielewskiego.

Reprezentacja Polski – Re-Plast Unia Oświęcim 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
1:0 – Maciej Urbanowicz (08:07),
2:0 – Kamil Górny – Alan Łyszczarczyk (19:18),
3:0 – Grzegorz Pasiut – Patryk Wronka (26:52),
4:0-  Maciej Urbanowicz – Kamil Górny (27:37),
5:0 – Patryk Wronka – Grzegorz Pasiut (35:26),
6:0 – Alan Łyszczarczyk (36:17),
7:0 – Aron Chmielewski – Krystian Dziubiński, Bartosz Fraszko (40:27),
7:1 – Victor Rollin Carlsson – Daniił Oriechin (44:25)