Zadanie wykonane. Trzy punkty zaksięgowane (WIDEO)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim pokonali na własnym lodzie Naprzód Janów 8:4. Dzięki temu zwycięstwu biało-niebiescy awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Najważniejsze dla nas było to, żeby zdobyć trzy punkty. To nam się udało. Muszę z uznaniem wyrazić się o postawie rywali, bo walczyli i grali twardo. W ofensywie graliśmy nieźle, ale nasza gra w defensywie nie była na takim poziomie, na jakim powinna być

– powiedział Nik Zupančič, szkoleniowiec Re-Plast Unii.

Te słowa są idealnym podsumowaniem całego meczu. Biało-niebiescy przez całe spotkanie dominowali, częściej byli przy krążku, ale janowianie dobrze się bronili.

Okrasą meczu było trafienie Gregora Koblara z 35. minuty, które padło po szybkiej wymianie krążka. Kibicom mógł podobać się też strzał Radka Meidla z trzeciej tercji. Czeski skrzydłowy przymierzył z nadgarstka, a krążek zanim wpadł do siatki, odbił się jeszcze od poprzeczki.

Re-Plast Unia Oświęcim – Naprzód Janów 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)
7:3 – Radek Meidl – Aleksiej Trandin, Patryk Malicki (46:17),
7:4 – Michał Rybak – Maciej Rybak, Bartłomiej Stępień (58:11)
8:4 – Łukasz Krzemień – Jakub Wanacki, Patryk Malicki (59:59, 4/4)

Sędziowali: Marcin Polak, Krzysztof Kozłowski (główni) – Grzegorz Cudek, Maciej Waluszek (liniowi).
Minuty karne: 12 – 18.
Strzały: 49-19.
Widzów: 1000.

Unia: Lipiński – Zaťko (2), Pretnar; Koblar (2), Kalan, S. Kowalówka – Šaur (2), Bezuška; Meidl, Trandin, Przygodzki – Luža (2), Wanacki; Malicki, Wanat (2), Themár – P. Noworyta, M. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień, Raška (2).
Trener: Nik Zupančič.

Naprzód Janów: Kraus – Wąsiński, Kosakowski (2); Paczkowski (4), Kondraszow (2), Ksiondz – Bodora (2), Stępień; Piper, Rajski (4), Wróbel – Sarna (2), Krokosz (2); Michał Rybak, Skrodziuk, Maciej Rybak oraz Pohl i Niedźwiedź.
Trener: Jacek Szopiński

2 kwietnia 2024 | 18:30