Zabrakło skuteczności

Re-Plast Unia Oświęcim przegrała z Comarch Cracovią w meczu 7. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Biało-niebiescy zostali wypunktowani przez rywali.

Krakowianie bardzo dobrze się bronili. Grali prosty hokej i potrafili wykorzystać swoje kontry. Oddawali strzał, potem dobitkę i guma wpadała do siatki. Mieliśmy więcej z gry, ale nie zdołaliśmy dziś wygrać

– ocenił Łukasz Krzemień, najlepiej punktujący zawodnik Unii.

„Pasy” prowadzenie objęły już w 47. sekundzie spotkania, gdy uderzenie Maksima Ignatowicza dobił Damian Kapica.

Co prawda oświęcimianie odpowiedzieli w 9. minucie po pięknym uderzeniu Łukasza Krzemienia, ale na przerwę zeszli przegrywając 1:2. Kontrę wyprowadził Štěpán Csamangó, a Łukasz Kamiński skutecznie poprawił jego strzał.

W drugiej odsłonie biało-niebiescy przejęli kontrolę nad wydarzeniami na lodzie, ale nie potrafili znaleźć sposobu na Dienisa Pieriewozczikowa, który bronił bardzo pewnie. Na dodatek w 32. minucie na 3:1 podwyższył Erik Němec i podopieczni Toma Coolena znaleźli się w bardzo trudnym położeniu.

Choć udało im się ponownie zdobyć kontaktowego gola (trafienie Zackary’ego Phillipsa), to na doprowadzenie do wyrównania nie starczyło im już czasu. Nie pomógł też manewr z wycofaniem bramkarza.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
0:1 – Damian Kapica – Maksim Ignatowicz (00:47),
1:1 – Łukasz Krzemień – Andrej Themár, Jesse Dudas (08:37),
1:2 – Łukasz Kamiński – Štěpán Csamangó (11:53),
1:3 – Erik Němec – Maksim Ignatowicz, Jewgienij Bodrow (31:51),
2:3 – Zackary Phillips – Łukasz Krzemień (32:31).

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Pyrskała (główni) – Wojciech Czech, Michał Żak (liniowi).
Minuty karne: 2-6.
Strzały: 32-26.
Widzów: 1800.

Re-Plast Unia: Saunders – Wishart, Bezuška; Skinnars, Rollin Carlsson, Da Costa (2) – MacDonald, Dudas; Oriechin, Dziubiński, S. Kowalówka – P. Noworyta, M. Noworyta; Themár, Krzemień, Phillips – Paszek, Trandin, Wanat oraz Kot.
Trener: Tom Coolen.

Cracovia: Pieriewozczikow – Gula, Šaur; Němec, Bodrow, Kapica – Dudaš (2), Jaracz; Csamangó, Kamiński, Brynkus – Gosztyła, Ignatowicz (4); Shirley, Jacenko, Woroszyło – Augustyniak, Bezwiński, Dziurdzia.
Trener: Rudolf Roháček

Comments are closed.