Zabrakło niewiele! Porażka z mistrzem Włoch

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim choć walczyli do końca, to musieli uznać wyższość włoskiego Asiago Hockey. Biało-niebiescy wciąż mają szansę na awans do Turnieju Finałowego Pucharu Kontynentalnego.

W przekroju całego meczu oświęcimianie wykreowali sobie więcej okazji. Zresztą ten fakt świetnie obrazuje statystyka celnych strzałów 32-17. Jednak zapłacili najwyższą cenę za popełnione błędy.

Trzeba przyznać, że wicemistrzowie Polski dobrze rozpoczęli ten mecz. Lepiej od rywali radzili sobie w destrukcji i byli bardziej kreatywni w ataku. W 12. minucie wykorzystali okres gry w przewadze i otworzyli wynik spotkania. Na listę strzelców wpisał się Pawło Padakin, który przekierował do bramki uderzenie Erika Ahopelto.

Później zaczęły się schody, bo biało-niebiescy złapali dwa wykluczenia, które mistrzowie Włoch zamienili na gole. Na dodatek w 34. minucie na 3:1 podwyższył, w sporym zamieszaniu podbramkowym, podwyższył Bryce Misley.

Na początku ostatniej odsłony sprytnym strzałem od zakrystii popisał się Krystian Dziubiński. Guma zatańczyła na linii bramkowej, a kibice zgromadzeni na trybunach oszaleli ze szczęścia. Jak się okazało – przedwczesne, bo sędziowie po analizie nie zaliczyli tego trafienia. Na domiar złego w 44. minucie, po sprawnie rozegranej kontrze, czwartego gola dla Włochów zdobył Luke Moncada.

Podopieczni Nika Zupančiča nie mieli nic do stracenia, więc odważnie ruszyli do przodu, ale stać ich było tylko na dwa trafienia autorstwa liderów zespołu: Teddy’ego Da Costy i Krystiana Dziubińskiego.

W niedzielę ekipa z Chemików 4 zmierzy się z gospodarzami turnieju. Starcie z HK Nitra rozpocznie się o 18:00.

Asiago Hockey – Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
0:1 Pawło Padakin – Erik Ahopelto, Patryk Noworyta (11:57, 5/4),
1:1 Allan McShane – Nick Saracino (17:20, 5/4),
2:1 Nick Saracino – Randy Gazzola, Allan McShane (20:45, 5/4),
3:1 Bryce Misley (33:23),
4:1 Luke Moncada – Marek Vankus (43:47),
4:2 Teddy Da Costa – Michael Cichy, Alexander Szczechura (53:55),
4:3 Krystian Dziubiński – Pawło Padakin (59:44).