Wziąć rewanż na „Szarotkach”

Dziś zostanie rozegrana 12. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Tauron Podhalem Nowy Targ.

Podopieczni Toma Coolena zajmują na razie ósmą pozycję, co jest wynikiem znacznie poniżej oczekiwań. Na domiar złego drugą rundę rozpoczęli od porażki na własnym lodzie z KH Energą 2:6.

Biało-niebiescy w ostatnim czasie zmagali się ze sporymi problemami kadrowymi. Trenerzy nie mogli skorzystać z usług obrońcy Ryana Glenna oraz występujących w ataku Jana Sołtysa, Andreja Themára, Sebastiana Kowalówki i Aleksieja Trandina.

Janek zerwał więzadła krzyżowe i w tym sezonie już raczej nie wystąpi, a Ryan wróci do gry w przyszłym tygodniu. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji sztabu szkoleniowego

– informuje zarząd oświęcimskiego klubu.

Hokeiści Unii z pewnością będą chcieli zrewanżować się „Szarotkom” za porażkę 3:4 poniesioną w pierwszej rundzie. Jak się okazało, jest to na razie jedyne zwycięstwo podopiecznych Andrieja Gusowa w tym sezonie i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Fakt jest taki, że ekipy z Nowego Targu nie można w żaden sposób lekceważyć. Górale grają w sposób niezwykle ambitny, a w ostatnim czasie w dobrej formie jest ich bramkarz Paweł Bizub, który zanotował dobre występy z GKS-em Tychy, KH Energą Toruń i GKS-em Katowice.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Kosidło z Opola i Tomasz Radzik z Krynicy-Zdroju. Na liniach zobaczymy Mateusz Kucharewicza i Dariusza Pobożniaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.