Wyszarpane zwycięstwo!

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim udanie zakończyli drugą rundę. Biało-niebiescy w meczu 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali Zagłębie Sosnowiec 2:1. Zwycięskiego gola na 145 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Jan Sołtys.

Zwycięstwo z sosnowiczanami urodziło się w bólach. Podopieczni Nika Zupančiča długo bili głową w mur i mieli spory problem, by znaleźć sposób na świetnie dysponowanego Patrika Spěšnego.

Sosnowiczanie skutecznie i wyjątkowo mądrze grali w destrukcji. Na dodatek w 23. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Kamila Sikory z korytarza międzybulikowego.

Przełomowa dla losów spotkania okazała się 52. minuta, bo to właśnie wtedy udało się im skruszyć sosnowiecki mur. Sposób na Spěšnego znalazł Roman Diukow, poprawiając uderzenie Łukasza Krzemienia.

Decydujący cios zadał Jan Sołtys, który przymierzył w krótki róg i na niespełna dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zagwarantował swojemu zespołowi pełną pulę.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
0:1 Kamil Sikora – Dominik Nahunko (22:42),
1:1 Roman Diukow – Łukasz Krzemień (51:45),
2:1 Jan Sołtys – Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień (58:15).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 10-10.
Strzały: 38-14.
Widzów: 1700.

Unia: K. Lindskoug – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons; A. Szczechura, M. Cichy (2), T. Da Costa – R. Diukow, A. Jerofejevs; P. Padakin, K. Dziubiński (2), E. Ahopelto (2) – P. Bezuška, P. Noworyta; J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek; T. Laakso (4), D. Wanat, A. Denyskin.
Trener: Nik Zupančič

Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz; P. Kogut, T. Kozłowski (4), J. Witecki – A. Khoperia (2), W. Andrejkiw; M. Bernacki, A. Dubinin, D. Piotrowicz (2) – O. Krawczyk, J. Michałowski (2); D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora – A. Gniewek, S. Luszniak; D. Danyłenko, D. Kasprzyk, O. Rzekanowski.
Trener: Grzegorz Klich