Wypunktowani przez jastrzębian

Na zakończenie Turnieju o Puchar RT Torax hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali z JKH GKS-em Jastrzębie 1:6. Honorowego gola dla biało-niebieskich zdobył Michael Cichy.

Środkowy Unii na listę strzelców wpisał się w 14. minucie, kiedy to wykorzystał podanie zza bramki Pawło Padakina i uderzeniem z korytarza międzybulikowego zaskoczył Bence Bálizsa.

Jastrzębianie, którzy na lodzie odbyli prawie trzy razy więcej treningów, z minuty na minutę mieli więcej z gry. W drugiej odsłonie z nawiązką odrobili straty i zdobyli dwa gole.

Na początku trzeciej części gry znakomitą akcją popisał się Pawło Padakin. Ukraiński skrzydłowy pomknął prawą stroną, ale jego uderzenie z bulika zatrzymało się na słupku.

Biało-niebiescy opadali z sił i popełniali proste błędy. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu wykorzystywali je niczym rasowy bokser. W 48. minucie na 3:1 podwyższył Antons Sinegubovs, a później w ciągu nieco ponad trzech minut na listę strzelców wpisali się kolejno Patryk Pelaczyk, Hugo Jansons i Markus Korkiakoski.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)
0:1 Cichy – Padakin, Jerofejevs (13:44),
1:1 Sinegubovs – Horzelski, Ł. Nalewajka (32:55),
2:1 Kaleinikovas – Freidenfelds (33:44),
3:1 Sinegubovs – Urbanowicz, Kostek (47:07),
4:1 Pelaczyk – Freidenfelds (55:37),
5:1 Jansons – Urbanowicz, Švec (57:39),
6:1 Korkiakoski – Freidenfelds (58:59)

JKH GKS: Bálizs (Kieler) – Kostek, Jansons; Urbanowicz, Freidenfelds, Švec (2) – Ševčenko, Bryk; Kaleinikovas, Pavlovs (2), Sinegubovs – Górny (2), Viinikainen; Pelaczyk, Jarosz, Korkiakoski – Horzelski, Kamienieu; Blanik, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka
Trener: Róbert Kaláber

Unia: Lundin (R. Kowalówka) – Jerofejevs, Pangiełow-Jułdaszew; Padakin, Cichy, Szczechura (2) – Svars, Bezuška; Da Costa, Ahopelto (2), Dziubiński – Paszek (2), P. Noworyta; Laakso, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, P. Kot; Sołtys, Wanat, Prusak
Trener: Nik Zupančič

Comments are closed.