Wykonać ostatni krok

Dziś zostanie rozegrana 18. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Zagłębiem Sosnowiec.

Biało-niebiescy z dorobkiem 31 punktów zajmują na razie czwarte miejsce w tabeli. Żeby już awansować do półfinału Pucharu Polski, muszą pokonać sosnowiczan po regulaminowym czasie gry. Zespół dowodzony przez Grzegorza Klicha którzy zajmuje dziewiątą lokatę i ma na swoim koncie serię 10 porażek z rzędu.

O ofensywnym obliczu Zagłębia stanowi duet Rusłan Baszyrow – Jewgienij Nikiforow. Pierwszy z nich jest najlepszym strzelcem i najlepiej punktującym graczem sosnowiczan, wszak w 17 meczach zdobył 7 bramek i zanotował 10 asyst. Z kolei bilans Nikiforowa wynosi 15 spotkań, 6 goli i 9 kluczowych zagrań.

Oświęcimianie zrobią dziś wszystko, by przełamać serię trzech porażek z rzędu, która sprawiła, że oddalili się od gry w Turnieju Finałowym Pucharu Polski. W poprzedniej rundzie pokonali sosnowiczan 5:1.

Na ławce trenerskiej Unii zobaczymy dziś Michala Fikrta, który będzie prowadził zespół do wyboru nowego szkoleniowca. Ma to związek z faktem, iż Nik Zupančič w poniedziałek złożył dymisję.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek z Bytomia i Wojciecha Wryczę z Gdańska. Na liniach zobaczymy Maciej Byczkowskiego i Grzegorza Cytawę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Transmisja w kanale polskihokej.tv. Koszt 16 zł.


Comments are closed.