W dobrej formie

Sezon 2021/2022 jeszcze na dobre się nie zaczął, a hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim mają na swoim koncie pierwsze trofeum. Biało-niebiescy wygrali turniej zorganizowany z okazji 75. rocznicy powstania.

Ekipa z Chemików 4 odniosła dwa zwycięstwa z GKS-em Tychy 3:1 i GKS-em Katowice 4:1, a także przegrała z JKH GKS-em Jastrzębie 3:4. Porażka jastrzębian w meczu z katowiczanami (1:2) sprawiła, że puchar trafił w ręce gospodarzy.

Przede wszystkim chcieliśmy sprawdzić przygotowanie motoryczne naszych zawodników. Otrzymaliśmy informacje, którzy nasi gracze potrzebują dodatkowych treningów kondycyjnych, a u kogo trzeba tylko podtrzymać obecną formę. Cieszymy się, że większość drużyny pokazała, że jest w dobrej formie

– wyjaśnił Piotr Sarnik, drugi trener Re-Plast Unii.

Sztab szkoleniowy biało-niebieskich wciąż szuka optymalnego rozwiązania. W pierwszym ataku z Krystianem Dziubińskim i Zackarym Phillipsem sprawdzani byli Andrej Themár i Daniił Oriechin. Korekty nastąpiły też w linii defensywnej.

Cały czas szukamy optymalnego zestawienia zawodników. Sprawdzamy i analizujemy, kto z kim dobrze się rozumie. W meczu z GKS-em Katowice z dobrej strony pokazał się nasz drugi bramkarz Robert Kowalówka

– ocenił Piotr Sarnik.

Kibice biało-niebieskich docenili dobre interwencje „Jorgusia”.

Cieszę się, że pomogłem drużynie. Z drugiej strony mogłem liczyć też na kolegów i fajnie, że wygraliśmy ten mecz

– zaznaczył 27-letni golkiper.


Comments are closed.