Więcej strzałów, mniej goli (WIDEO)

W minorowych humorach na przerwę reprezentacyjną udają się hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy w meczu 24. kolejki Polskiej Hokej Ligi przegrali z Tauronem Podhalem Nowy Targ 2:3 po dogrywce.

Na pierwszego gola trzeba było poczekać do trzeciej odsłony. Wówczas oświęcimianie wykorzystali okres gry w przewadze, a na listę strzelców wpisał się Eliezer Sherbatov. Izraelczyk znalazł się w odpowiednim miejscu i zaskoczył Igora Brikuna.

Goście odpowiedzieli z nawiązką. Wyrównał Alan Łyszczarczyk, który zmienił lot krążka po uderzeniu Patryka Wsoła, a prowadzenie nowotarżanom dał Timo Hiltunen.

Wydawało się, że „Szarotki” utrzymają korzystny wynik do samego końca, ale wtedy na odważny rajd zdecydował się Teddy Da Costa. 34-letni środkowy wjechał prawym skrzydłem i dograł do podłączającego się do akcji Ryana Glenna. Doświadczony defensor uderzył z dystansu i pokonał golkipera gości.

Wobec braku rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej decydujący cios zadali hokeiści Podhala, a konkretnie Emil Švec.

Wygrała drużyna, która w moim odczuciu miała trochę więcej sportowego szczęścia. Wierzę jednak, że w najważniejszej fazie sezonu fortuna będzie nam sprzyjać

– powiedział Miłosz Noworyta, obrońca biało-niebieskich.

Re-Plast Unia Oświęcim – Tauron Podhale Nowy Targ 2:3 d. (0:0, 0:0, 2:2, d. 0:1)
1:0 – Eliezer Sherbatov – Martin Przygodzki, Ryan Glenn (41:20, 5/4),
1:1 – Alan Łyszczarczyk – Patryk Wsół, Michal Vachovec (47:15),
1:2 – Timo Hiltunen – Alexander Pettersson, Fabian Kapica (50:39),
2:2 – Ryan Glenn – Teddy Da Costa (57:27),
2:3 – Emil Švec – Alexander Pettersson (62:56).

Sędziowali: Paweł Breske, Daniel Lipiński (główni) – Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz(liniowi)
Minuty karne: 6-18.
Strzały: 31-19.
Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Re-Plast Unia: Saunders – Luža, Glenn; Sherbatov, Da Costa, Oriechin – Zaťko, Bezuška; S. Kowalówka (2), Kalan, Koblar – M. Noworyta, P. Noworyta; Malicki, Trandin (2), Przygodzki – Kusak, Krzemień (2), Prusak.
Trener: Kevin Constantine.

Tauron Podhale: Brikun – Chaloupka, P. Wsół; Švec, Vachovec (4), Bepierszcz – Mrugała, Gajor; Pettersson, Neupauer (12), Hiltunen – Sulka, Kamieniecki; Worwa (2), Słowakiewicz, Bochnak – B. Wsół oraz F. Kapica, Bryniczka, Łyszczarczyk.
Trener: Andriej Gusow.