Ważne zwycięstwo z JKH

W meczu 15. kolejki Polskiej Hokej Ligi hokeiści Re-Plast Unię Oświęcim pokonali na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie 5:2 i udanie zrewanżowali się za porażkę w meczu o Superpuchar Polski. Biało-niebiescy umocnili się też na trzecim miejscu w tabeli.

Podopieczni Toma Coolena milowy krok w kierunku zwycięstwa zrobili już w pierwszej odsłonie, po której prowadzili 3:0. Sposób na Patrika Nechvátala znaleźli kolejno Aleksiej Trandin, Teddy Da Costa i Andrej Themár. Pierwszy z nich uderzył ze slotu, Da Costa, podczas gry w podwójnej przewadze, huknął z lewego bulika, a Themár popisał się kąśliwym uderzeniem z nadgarstka.

Odrobinę nadziei w serca jastrzębian wlało trafienie Artūrsa Ševčenki z początku drugiej tercji, ale oświęcimianie odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Zmusili jastrzębskiego golkipera do dwukrotnego wyciągnięcia gumy z siatki i zrobienia miejsca rezerwowemu Michałowi Kielerowi.

W ramionach swoich kolegów utonęli ponownie Themár i Johan Skinnars, którzy pokazali, że dysponują bardzo dobrym uderzeniem z nadgarstka. Po tych golach emocje się skończyły.

Ekipie mistrza Polski w trzeciej odsłonie udało się jeszcze nieco skorygować wynik. Po składnej akcji Clarke’a Saundersa pokonał Egils Kalns.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
1:0 – Aleksiej Trandin – Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień (09:05),
2:0 – Teddy Da Costa – Johan Skinnars (14:32, 5/3),
3:0 – Andrej Themár – Cole MacDonald, Teddy Da Costa (18:39),
3:1 – Artūrs Ševčenko – Jauhienij Kamienieu, Rusłan Baszyrow (21:52),
4:1 – Andrej Themár – Patryk Noworyta, Kamil Paszek (32:17),
5:1 – Johan Skinnars – Krystian Dziubiński (37:58, 5/4),
5:2 – Egils Kalns – Rusłan Baszyrow, Roman Rác (44:06).

Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) – Andrzej Nenko, Wiktor Zień (liniowi).
Minuty karne: 6-10.
Strzały: 27-26 (12-7, 9-8, 6-11).
Widzów: 1300.

Re-Plast Unia:
 Saunders – Bezuška (2), MacDonald; Wanat, Dziubiński (2), Oriechin – Skinnars, M. Noworyta; Da Costa, Rollins Carlsson, Themár – Paszek, P. Noworyta (2); S. Kowalówka, Krzemień, Trandin oraz Prusak.
Trener: Tom Coolen

JKH: Nechvátal (od 37:59 Kieler) – Górny, Horzelski; Urbanowicz, Rác (2), Kasperlík – Kostek, Bahalejsza; Kalns, Pavlovs (2), Razgals – Kamienieu; Baszyrow, Mlynarovič, A. Ševčenko – Matusik, Gimiński (2); R. Nalewajka (4), Jarosz, Ł. Nalewajka oraz Pelaczyk.
Trener: Róbert Kaláber

Comments are closed.