Uważnie na „Pasach”

Dziś zostanie rozegrana 25. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Comarch Cracovią.

Biało-niebiescy zgromadzili do tej pory 44 punkty i taki dorobek daje im drugie miejsce w tabeli. Do liderującego GKS-u Katowice tracą pięć „oczek”, ale rozegrali też o jedno spotkanie mniej.

W ostatniej kolejce biało-niebiescy pewnie pokonali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 5:1, dając pokaz niezwykle skutecznej gry. W meczu z Cracovią na pewno nie wystąpi Patryk Noworyta, który zmaga się w kontuzją ręki.

Cracovia zdobyła 34 „oczka” i zajmuje piąte miejsce. Ma dokładnie tyle samo punktów, co JKH GKS Jastrzębie, ale gorszy od mistrzów Polski bilans bezpośrednich meczów.

Podopieczni Rudolfa Roháčka w poprzedniej kolejce pokonali u siebie KH Energę Toruń 2:1, ale dopiero po dogrywce. Zespół odczuwa jeszcze trudy turnieju półfinałowego Pucharu Kontynentalnego.

Najmocniejszym punktem krakowskiego zespołu jest niewątpliwie Damian Kapica, ale obecnie leczy on kontuzje. Oświęcimscy obrońcy muszą zwrócić też uwagę na Erika Němca i Grigorija Miszczenkę, a nasi bramkarze na uderzenia spod niebieskiej Jiříego Guli.

Dodajmy, że w tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie i w tych starciach wygrywali goście. W Oświęcimiu wygrali krakowianie 3:2, a biało-niebiescy 6:4 przy Siedleckiego.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Robert Długi i Mateusz Niżnik z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Mateusza Kucharewicza i Marcina Młynarskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.

Comments are closed.