Uważnie na „Pasach”

Dziś zostanie rozegrana 16. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:30 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Comarch Cracovią.

Podopieczni Toma Coolena zajmują na razie trzecią pozycję w tabeli z dorobkiem 24 punktów. W ostatnim czasie mimo licznych problemów kadrowych radzą sobie bardzo dobrze, czego dowodem są cztery zwycięstwa z rzędu.

Z kolei „Pasy” mają na swoim koncie 22 „oczka” i w tej chwili to do nich należy czwarta lokata. Obie ekipy wciąż walczą o prawo gry w Turnieju Finałowym Pucharu Polski, więc czeka nas niezwykle emocjonujące spotkanie. Być może tak zacięte, jak to z pierwszej rundy, w którym triumfowali krakowianie 3:2.

Gdybyśmy mieli wskazać kilka najmocniejszych punktów Cracovii, to zaczęlibyśmy od Dienisa Pieriewozczikowa. Rosyjski golkiper może pochwalić się najwyższą skutecznością interwencji (wśród pierwszych golkiperów wszystkich drużyn), która oscyluje w granicach 93,4 procent. Liderami obrony są Jakub Šaur i Jiří Gula, a rej w ataku wiedzie Damian Kapica.

Ekipa spod Wawelu w ostatnim czasie pozyskała trzech rosyjskich napastników: Grigorija Miszczenkę, Dmitrija Ismagiłowa i Jewgienija Popiticza, którzy powoli łapią nić porozumienia z zespołem.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju oraz Tomasz Radzik z Krynicy-Zdroju. Na liniach zobaczymy Dariusza Pobożniaka i Michała Żaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.