Unia wygrywa z finalistą czeskiej Chance Ligi

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim zwycięstwem zakończyli etap meczów sparingowych. Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe VHK Vsetín 2:1 po rzutach karnych.

W ekipie z Chemików 4 wystąpili trzej testowani obrońcy, a mianowicie Kristaps Jākobsons, Jakub Březák, Roman Diukow. Wszyscy dostali od trenera Nika Zupančiča sporo czasu na lodzie.

W dzisiejszym meczu nie zagrali Patryk Noworyta, Michael Cichy i Łukasz Krzemień. Pierwszy dostał wolne, Cichy jest chory, a Krzemień w sobotę został tatą.

Mecz mógł się podobać, bo był toczony w naprawdę dobrym tempie. Nie zabrakło w nim okazji strzeleckich oraz dobrych interwencji bramkarskich. Świetnie w bramce biało-niebieskich radził sobie Linus Lundin.

Po pierwszej tercji oświęcimianie prowadzili 1:0, dzięki znakomicie rozegranej grze w przewadze. Alex Szczechura zagrał zza bramki do Tommiego Laakso, a ten huknął bez przyjęcia pod samą poprzeczkę.

W drugiej odsłonie Unia wykreowała sobie cztery sytuacje sam na sam, ale nie zdołała ich wykorzystać. I to się zemściło w trzeciej tercji. Linusa Lundina uderzeniem między parkanami zaskoczył Luboš Rob.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik już się nie zmienił. Rozstrzygnięcia nie przyniosła też pięciominutowa dogrywka, więc sędziowie zarządzili serię rzutów karnych.

Najazdy lepiej egzekwowali podopieczni Nika Zupančiča. Sposób na Maksima Żukowa znaleźli Erik Ahopelto i Pawło Padakin – obaj precyzyjnie trafili w piątą dziurę.

VHK Vsetín – Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 k. (0:1, 0:0, 1:0, d. 0:0, k. 1:2)
0:1 Laakso – Szczechura, Padakin (12:21, 5/4),
1:1 Rob – Berger, Přikryl (50:59, 5/4),
1:2 Padakin (65:00, decydujący rzut karny).