Unia powalczy o Puchar Polski (WIDEO)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim zagrają w półfinale Pucharu Polski. Przesądziło o tym dzisiejsze zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec 3:2.

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu biało-niebieskich, którzy po pierwszej tercji przegrywali 0:1. Sposób na Clarke’a Saundersa znalazł Andrej Dubinin, który wykorzystał dogranie Rusłana Baszyrowa.

Podopieczni Michala Fikrta zdecydowanie lepiej zaprezentowali się po przerwie. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż w ciągu czterech minut zdobyli trzy gole. Najpierw z najbliższej odległości wyrównał Martin Przygodzki, prowadzenie dał oświęciminom Teddy Da Costa, a trzeciego gola zdobył Daniił Oriechin, popisując się dobrym uderzeniem z nadgarstka.

W trzeciej odsłonie sosnowiczanie zdobyli kontaktowego gola, ale nie zdołali wyrównać, choć w końcówce grali bez bramkarza.

Spotkania nie dokończyli Jakub Wanacki i Klemen Pretnar. Pierwszy z nich doznał złamania kości strzałkowej, a drugi nabawił się urazu kolana.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
0:1 – Andrej Dubinin – Rusłan Baszyrow, Magnuss Jākobsons (14:51)
1:1 – Martin Przygodzki – Łukasz Krzemień, Damian Piotrowicz (34:04),
2:1 – Teddy Da Costa – Siemion Garszyn, Daniił Oriechin (35:21),
3:1 – Daniił Oriechin – Teddy Da Costa, Peter Bezuška (38:54),
3:2 – Jewgienij Nikiforow – Rusłan Baszyrow (43:36)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Wojciech Wrycza (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 16-6.
Strzały: 52-24 (19-5, 15-10, 18-9).
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Re-Plast Unia: Saunders – Zaťko (12), Pretnar; S. Kowalówka, Kalan, Koblar – Bezuška, Raitanen; Sherbatov, Trandin, Helenius – Wanacki, Luža (2); Garszyn, Da Costa, Oriechin – M. Noworyta, P. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień (2), Przygodzki.
Trenerzy: Michal Fikrt, Dariusz Kosek.

Zagłębie: Porter – Luszniak, Jākobsons; Nikiforow, Dubinin, Baszyrow – Gniewek, T. Kozłowski (2); Bombardier, Blanik, Sikora – Syrojeżkin (2), Khoperia (4); Bernacki, Kulas, Smal – Domogała, Opiłka; Stojek, Rutkowski, Jerasow.
Trener: Grzegorz Klich.