Ujarzmić Jastrzębie

Dziś zostanie rozegrana 13. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie.

Biało-niebiescy do tej pory wygrali dziewięć z dziesięciu meczów. Dorobek 27 punktów daje im pozycję lidera oraz trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli GKS-em Katowice. Warto wspomnieć, że oświęcimianie są też drużyną która w tym sezonie zdobyła najwięcej goli (48) i straciła ich najmniej (17).

Jastrzębianie jak na razie plasują się na piątej pozycji. Po 11 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 15 punktów, a w ostatniej kolejce ulegli na wyjeździe katowickiej GieKSie 2:3. Wciąż mają jednak szansę na awans do Turnieju Finałowego Pucharu Polski, który jest jednym z celów zespołu.

W jastrzębskiej bramce coraz lepiej radzi sobie Bence Bálizs, który broni ze skutecznością oscylującą wokół 91,8 procent i do tej pory zachował dwa czyste konta.

Obronę w ryzach trzyma Eduards Hugo Jansons, a najmocniejszymi punktami linii ataku są obecnie Czech Josef Mikyska i Litwin Mark Kaleinikovas.

Mikyska jest jedynym zawodnikiem JKH, który może pochwalić się średnią przynajmniej jednego punktu na mecz. W 8 meczach zgromadził 3 bramki i zanotował 5 asyst. Kaleinikovas z pięcioma trafieniami jest najlepszym strzelcem brązowych medalistów poprzedniego sezonu.

Dodajmy, że w meczu pierwszej rundy 3:0 triumfowali biało-niebiescy, a na listę strzelców wpisali się Pawło Padakin, Tommi Laakso i Krystian Dziubiński.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Robert Długi z Nowego Targu i Marcin Polak z Bytomia. Na liniach zobaczymy Sławomira Szachniewicza i Wojciecha Moszczyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.