Udanie zakończyć drugą rundę

Dziś zostanie rozegrany mecz 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Zagłębiem Sosnowiec. Będzie to ostatni mecz drugiej rundy, który poprzedzi występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Polance Wielkiej. Muzycy swój występ rozpoczną o godzinie 16:30 i będą przygrywać kibicom również w przerwach między tercjami.

Biało-niebiescy z dorobkiem 35 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. Do liderującego GKS-u Katowice tracą jedno „oczko”, ale warto też dodać, że rozegrali od katowiczan o jedno spotkanie więcej.

Podopieczni Nika Zupančiča wygrali ostatnie dwa spotkania, pokonując KH Energę Toruń (7:1) i Marmę Ciarko STS Sanok (4:1). W obu byli stroną dominującą i nieźle zaprezentowali się podczas gry w formacjach specjalnych.

Z kolei sosnowiczanie zajmują szóstą lokatę, ale trzeba przyznać, że dyspozycja zespołu jest coraz lepsza. Wygrali bowiem cztery z ostatnich sześciu spotkań, a w pokonanym polu zostawili choćby Comarch Cracovię.

Kluczową postacią zespołu jest bramkarz Patrik Spěšný, który interweniuje ze skutecznością oscylującą w granicach 94,3 procent i wpuszcza średnio 2,3 bramki na mecz.

W ostatnim czasie w dobrej dyspozycji jest duet Damian Piotrowicz – Jarosław Rzeszutko. Obaj zawodnicy są znani oświęcimskiej publiczności.

„Karamba” swoje pierwsze kroki stawiał właśnie przy Chemików 4, a z Unii odszedł po sezonie 2020/2021. Z kolei „Rzeszut” grał w grodzie nad Sołą w sezonie 2012/2013 i był wówczas najlepszym strzelcem zespołu. Obaj zawodnicy zgromadzili do tej pory po 11 punktów, podobnie jak kapitan Zagłębia Tomasz Kozłowski.

Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem Unii 6:1. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Erik Ahopelto, a po jednej Michael Cichy, Łukasz Krzemień, Andrij Denyskin i Sebastian Kowalówka. Honor sosnowiczan uratował Nikita Bucenko.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Bartosz Kaczmarek i Marcin Polak z Bytomia. Na liniach zobaczymy Macieja Byczkowskiego i Grzegorza Cytawę.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Comments are closed.