Tyszanie lepsi o jednego gola (WIDEO)

Nie udał się Re-Plast Unii Oświęcim wyjazd do Tychów. Biało-niebiescy w najciekawiej zapowiadającym się meczu 2. kolejki PHL przegrali z GKS-em Tychy 2:3.

W spotkaniu nie zabrakło emocji, walki i twardych starć. Po pierwszej odsłonie był remis 1:1, Na bramkę Jarosława Rzeszutki z 10. minuty dziewięć minut później odpowiedział Ryan Glenn, popisując się przepięknym uderzeniem spod bandy.

Kluczowy dla losów spotkania był początek drugiej odsłony. Wówczas karę meczu za atak kolanem zarobił Peter Novajovský. Chwilę później kolejne wykluczenie zarobił Szymon Marzec i oświęcimianie przez dwie minuty grali w podwójnej przewadze. Niestety nie wykorzystali jej i to się zemściło.

W 33. minucie prowadzenie trójkolorowym dał Patryk Kogut, a w trzeciej odsłonie na 3:1 podwyższył Filip Komorski, wykorzystując podanie Jeana Dupuya.

Ale oświęcimianie nie poddali się i w 57. minucie kontaktowego gola dla Re-Plast Unii zdobył jeszcze Eliezer Sherbatov. Izraelczyk, podczas gry w liczebnym osłabieniu, popisał się przepięknym uderzeniem z nadgarstka. Na doprowadzenie do remisu biało-niebieskim nie starczyło już czasu.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
1:0 – Jarosław Rzeszutko – Bartłomiej Jeziorski (10:00),
1:1 – Ryan Glenn – Miroslav Zaťko (18:57),
2:1 – Patryk Kogut – Jason Seed, Radosław Galant (32:07, 6/5),
3:1 – Filip Komorski – Jean Dupuy, Patryk Wronka (49:51),
3:2 – Eliezer Sherbatov – Daniił Oriechin, Ryan Glenn (56:46, 4/5).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Krzysztof Kozłowski (główni) – Piotr Matlakiewicz, Wiktor Zień (liniowi)
Minuty karne: 37 (w tym 5+20 dla Petera Novajovský’ego za atak kolanem) – 10.
Strzały: 29-24.
Widzów: 920.

GKS: Murray – Havlík, Novajovský (25); Komorski, Dupuy (2), Wronka (2) – Seed, Kotlorz (4); Kogut, Galant, Marzec (2) – Pociecha, Ciura (2); Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Bizacki; Gościński, Rzeszutko, Jeziorski oraz Krzyżek.
Trener: Krzysztof Majkowski

Re-Plast Unia: Saunders – M. Zaťko (2), Glenn; Koblar, Kalan, Helenius (2) – Bezuška, Luža (2); Sherbatov, Trandin, Przygodzki – M. Noworyta P. Noworyta; Garszyn (2), S. Kowalówka, Oriechin – Piotrowicz, Krzemień, Malicki (2).
Trener: Nik Zupančič.