Tym razem lepsi Czesi

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali na wyjeździe z AZ-etem Hawierzów 2:4. Dla biało-niebieskich był to już czwarty mecz sparingowy rozegrany przed rozpoczęciem sezonu.

Po czterdziestu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Gola dla Unii po dobrym podaniu Martina Przygodzkiego zdobył Aleksiej Trandin, z kolei dla gospodarzy trafił doświadczony Martin Adamský.

Skrzydłowy AZ-etu w 45. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, wykorzystując dobre dogranie Lukáša Bednářa. Chwilę później na 3:1 podwyższył Dominik Sklenář, ale oświęcimianie nie poddali się i w 53. minucie – za sprawą Krzysztofa Dudkiewicza – zdobyli kontaktowego gola.

W końcówce trener Nik Zupančič zaryzykował i zdjął bramkarza, ale ten manewr nie przyniósł zamierzonego efektu. Gumę w pustej bramce umieścił Ondřej Procházka.

AZ Hawierzów – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
0:1 – Aleksiej Trandin – Martin Przygodzki, Eliezer Sherbatov (20:16),
1:1 – Martin Adamský (36:51, 4/5),
2:1 – Martin Adamský – Lukáš Bednář (44:06),
3:1 – Dominik Sklenář (47:48),
3:2 – Krzysztof Dudkiewicz – Łukasz Krzemień, Patryk Malicki (52:20),
4:2 – Ondřej Procházka (59:08, 5/6, do pustej bramki)

Minuty karne: 6-8.

Re-Plast Unia: Saunders (Lipiński) – Zaťko (4), Pretnar; Helenius, Kalan, Koblar (2) – Wanacki, Luža; Sherbatov, Trandin, Przygodzki – M. Noworyta, P. Noworyta; Garszyn, S. Kowalówka, Oriechin – Kot (2); Dudkiewicz, Krzemień, Malicki oraz Prusak