Trzy punkty zostały przy Chemików 4!

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli dziś zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy w starciu 13. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali Ciarko STS Sanok 2:1. Bohaterem tego spotkania był Johan Skinnars, który zdobył obie bramki.

Oświęcimianie przystąpili do tego starcia w identycznym składzie, w jakim zagrali z Podhalem Nowy Targ. Po pierwszej odsłonie więcej powodów do zadowolenia mieli sanoczanie, którzy prowadzili 1:0. Sposób na Clarke’a Saundersa znalazł Toni Henttonen.

Kanadyjczyk na drugą tercję już nie wyszedł, a miało to związek z urazem, którego się nabawił. Zastępujący go Robert Kowalówka bronił bardzo pewnie i nie dał się pokonać do końcowej syreny.

Tymczasem w 37. minucie oświęcimianom udało się doprowadzić do wyrównania i wykorzystać okres gry w przewadze. Sposób na dobrze dysponowanego Filipa Świderskiego znalazł Johan Skinnars, który dziś również wystąpił w formacji defensywnej. Ten sam zawodnik w 48. minucie przesądził o zwycięstwie.

W końcówce trener gości Marcin Ćwikła wziął czas, a następnie zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza, jednak nie przyniósł on zamierzonego efektu.

Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
0:1 – Toni Henttonen – Sami Jekunen, Aleksi Hämäläinen (19:59, 5/3),
1:1 – Johan Skinnars – Teddy Da Costa, Victor Rollin Carlsson (36:18, 5/4),
2:1 – Johan Skinnars – Victor Rollin Carlsson, Teddy Da Costa (47:04, 5/4)

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Paweł Kosidło (główni) – Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 10 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 16 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 40-26 (14-9, 11-9, 15-8).
Widzów: 900.

Re-Plast Unia: Saunders (od 20:01 R. Kowalówka) – Bezuška (2), MacDonald (2); S. Kowalówka, Dziubiński (2), Oriechin – Skinnars (2), M. Noworyta; Da Costa, Rollin Carlsson, Themár – Paszek, P. Noworyta; Wanat, Krzemień, Trandin oraz Kusak.
Trener: Tom Coolen

Ciarko STS: Świderski – Rąpała (2), Jekunen (2); Henttonen (2), Hämäläinen, Bukowski (4) – Marva, Olearczyk; Filipek, Tamminen, Strzyżowski (2) – Biłas (2), Pavúk; Biały, Mocarski, Wilusz.
Trener: Marcin Ćwikła.

2 kwietnia 2024 | 18:30