Trzy punkty do kolekcji (WIDEO)

W meczu 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na wyjeździe Ciarko STS Sanok 3:1. Dla biało-niebieskich było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Po pierwszej odsłonie był bezbramkowy remis, a w drugiej oświęcimianie dwukrotnie znaleźli sposób na Patrika Spěšný’ego, robiąc tym samym milowy krok w kierunku zwycięstwa.

W 29. minucie, podczas gry w przewadze, z linii niebieskiej przymierzył Ryan Glenn i guma zatrzepotała w siatce. Później pod bramką rywala bardzo dobrze zachował się Peter Bezuška. Słowacki defensor dobrze podłączył się do akcji i wykorzystał dogranie Sebastiana Kowalówki.

W trzeciej odsłonie na 3:0 podwyższył Gregor Koblar, który wykorzystał dogranie Aleksieja Trandina i precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka zaskoczył sanockiego golkipera.

Oświęcimianie w przekroju całego meczu dobrze radzili sobie w obronie, jednak w 58. minucie pozwolili rywalom na zbyt dużo. Efekt był taki, że hokeiści z Podkarpacia zdobyli honorowego gola. Sposób na Clarke’a Saundersa znalazł Maciej Witan.

W niedzielę podopieczni Kevina Constantine’a zagrają na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie (godz. 17:00).

Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
0:1 – Ryan Glenn – Eliezer Sherbatov (28:33, 5/4),
0:2 – Peter Bezuška – Sebastian Kowalówka, Miroslav Zaťko (36:57),
0:3 – Gregor Koblar – Aleksiej Trandin,Victor Bartley (46:57),
1:3 – Maciej Witan – Konrad Filipek, Jakub Bukowski (57:31)

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Tomasz Radzik (główni) – Mateusz Kucharewicz, Dawid Pabisiak (liniowi).
Minuty karne: 10 (w tym 2 minuty kary technicznej) -16 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 19-34 (7-10, 6-12, 6-12).
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

STS: Spěšný – Olearczyk, Rąpała; Strzyżowski (2), Wilusz, Bielec – Florczak, Piippo; Elo (2), Viikilä, Sihvonen – Kamienieu (2), Biłas; Bukowski, Witan (2), Filipek – Łyko, Ginda, Dobosz oraz Skokan.
Trener: Marek Ziętara

Unia: Saunders (2) – Glenn (2), Luža; McKenzie, Kalan, Brulé – Bartley (6), Pretnar; Sherbatov, Da Costa (2), Oriechin – Zat’ko, Bezuška (2); Garszyn, Trandin, Koblar – M. Noworyta, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Przygodzki.
Trener: Kevin Constantine

2 kwietnia 2024 | 18:30