Trzecia odsłona „Świętej Wojny”

Dziś zostanie rozegrana 23. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Czas na trzecią w tym sezonie odsłonę hokejowej „Świętej Wojny”.

Biało-niebiescy wracają na ligowe tafli po europejskich wojażach i grze w Pucharze Kontynentalnym, w którym finalnie zajęli trzecie miejsce i nie zdołali awansować do Turnieju Finałowego.

Na ligowym podwórku wygrali do tej pory 15 z 19 spotkań, gromadząc na swoim koncie 43 punkty. Taki dorobek daje im drugie miejsce w tabeli, ale trzeba dodać, że do prowadzącej Comarch Cracovii tracą trzy „oczka” Rozegrali jednak od krakowian od dwa mecze mniej. Nie zaznali goryczy porażki od pięciu spotkań.

Tyszanie zajmują czwarte miejsce, a na ich koncie również widnieje seria pięciu wygranych z rzędu.

Niezwykle pewnym punktem w bramce jest Tomáš Fučik, który może pochwalić się świetnymi liczbami. Otóż interweniuje ze skutecznością oscylującą w granicach 93,9 procent i wpuszcza średnio 1,91 bramki na mecz.

Z kolei ciężar zdobywania bramek spoczywa przede wszystkim na barkach Christiana Mroczkowskiego, Kanadyjczyk z polskim paszportem jest jedynym zawodnikiem GKS-u, który może pochwalić się średnią przynajmniej jednego punktu na mecz. W 20 meczach strzelił 9 bramek i zanotował 11 asyst. Groźni potrafią być też Filip Komorski, Roman Szturc i Ondřej Šedivý.

W dotychczasowej rywalizacji obu ekip jest remis 1:1 i na razie nie obowiązuje w niej atut własnego lodu. W Tychach 4:2 wygrali biało-niebiescy, z kolei w Oświęcimiu 5:2 triumfowali podopieczni Andrieja Sidorienki.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca i Tomasz Radzik z Krynicy-Zdroju Na liniach zobaczymy Andrzeja Nenko i Wojciecha Czecha.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.