Trzech zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 19. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się trzech zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Clarke’a Saundersa, obrońcę Jegora Orłowa oraz napastnika Krystiana Dziubińskiego.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– Podopieczni Toma Coolena nie przestają zaskakiwać. W jeszcze mocniej okrojonym składzie pokonali na wyjeździe KH Energę Toruń 4:0, notując tym samym ósme zwycięstwo z rzędu. Bardzo dobry mecz w oświęcimskiej bramce rozegrał Clarke Saunders, który obronił wszystkie 47 strzałów rywali i zachował pierwsze w tym sezonie czyste konto. Dalszy komentarz wydaje się tutaj zbędny.

Jegor Orłow (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Biało-niebiescy przez zdecydowaną większość spotkania grali na czterech obrońców. Każdy z nich zasłużył na ogromne słowa uznania, jednak my postanowiliśmy wyróżnić 25-letniego Rosjanina, który zaliczył niezwykle udany debiut w ekipie Unii. Na tle swojego byłego zespołu zaprezentował się ze znakomitej strony. Imponował sprytem, dobrze się ustawiał i przerywał akcję, a także zdobył gola na 2:0. W klasyfikacji plus/minus, z której w pierwszej kolejności powinno rozliczać się defensorów, wypadł na +3.

Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim) [*2]
– Zagrał tak, jak przystało na kapitana. Ambitnie, zadziornie i bardzo inteligentnie. Nie bał się wziąć ciężaru gry na własne barki. Pokazał też, że potrafi przytrzymać krążek i wykorzystać błędy rywala. Dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, pokonując Conrada Möldera uderzeniami w długi róg.


Nominowani:

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim), Jegor Orłow (Re-Plast Unia Oświęcim), Jiří Gula (Comarch Cracovia), Alexander Szczechura (GKS Tychy), Grzegorz Pasiut (GKS Katowice), Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim)

http://hokej.net/pl/news,artykul,5,59872,szostka-hokejnetu—19-kolejka-phl.html

Comments are closed.