Trzech zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 6. meczu półfinału play-off Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się trzech zawodników Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Clarke’a Saundersa, obrońcę Maksima Rogowa i napastnika Teddy’ego Da Costę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Clarke Saunders (Re-Plast Unia Oświęcim) [*9]
– Powiedzieć, że Kanadyjczyk zagrał dobry mecz, to jak nie powiedzieć nic. To było najlepsze spotkanie „Saundy’ego” w tegorocznych play-offach. Bronił spokojnie, z ogromnym wyczuciem, a kilka razy zaimponował naprawdę znakomitym refleksem. W całym spotkaniu obronił 22 z 23 uderzeń rywali, co przełożyło się na skuteczność interwencji oscylującą w granicach 95,7 procent.

Maksim Rogow (Re-Plast Unia Oświęcim) [*4]
– Chyba nie przesadzimy jeśli stwierdzimy, że był to najrówniej grający obrońca w całej serii z jastrzębianami. W decydującym, szóstym meczu półfinału play-offu, zagrał dosłownie po profesorsku. Nie popełnił rażących błędów, skutecznie przerywał akcję rywali i dobrze zaprezentował się też po drugiej stronie tafli. Najpierw zaliczył asystę, a później wpisał się na listę strzelców soczystym uderzeniem z linii niebieskiej. Był to gol na 4:1, który przypieczętował zwycięstwo i awans do finału.

Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim) [*7]
– Doświadczony napastnik dołożył sporą cegiełkę do wygranej z JKH GKS-em Jastrzębie. Imponował ambicją, twardą walką pod bandami oraz umiejętnościami kreacyjnymi. To on w 18. minucie sprytnie trącił krążek po uderzeniu Nikołaja Stasienki i jak się później okazało, było to zwycięskie trafienie w tym meczu. Później asystował przy golu Victora Rollina Carlssona, który był znakomitą odpowiedzią na kontraktowe trafienie Arkadiusza Kostka.

Nominowani:

6. mecze półfinału play-off – Szóstka Hokej.Netu

https://hokej.net/artykul/6-mecze-polfinalu-play-off-szostka-hokejnetu-1

Comments are closed.