Trudny teren w Sanoku!

Dziś zostanie rozegrana 17. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Marmą Ciarko STS-em Sanok.

Biało-niebiescy wygrali do tej pory 11 z 15 spotkań, a na ich koncie widnieją 32 punkty. Taki dorobek daje im na razie drugie miejsce, a pozycja lidera należy do GKS-u Katowice, który w 14 meczach zgromadził o jedno „oczko” więcej.

W poprzedniej kolejce podopieczni Nika Zupančiča wysoko pokonali KH Energę Toruń 7:1 i przełamali serię trzech porażek z rzędu. Po czterdziestu minutach mieli już na swoim koncie sześciobramkową zaliczkę.

Z kolei sanoczanie w poprzedniej kolejce przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:3, ale zaprezentowali się z niezłej strony.

Nie da się ukryć, że ich mocną stroną jest dyscyplina taktyczna. Jeśli tylko unikają wizyt na ławce kar, to potrafią nawiązać walkę z silniejszym kadrowo rywalem. W swoim składzie mają też kilka ciekawych nazwisk. Kalle Valtola to jeden z najlepszych ofensywnie usposobionych obrońców występujących w Polskiej Hokej Lidze.

Oświęcimscy defensorzy muszą zwrócić też szczególną uwagę na takich napastników jak Ville Heikkinen (3 gole, 13 asyst), Niko Ahoniemi (4 G + 6 A), Sami Tamminen (5 G + 4 A), Aleksandr Pawlenko (5 G + 4 A) i Sebastian Harila (5 G + 3 A).

Dodajmy, że w meczu pierwszej rundy 4:2 triumfowali biało-niebiescy,

Sędziami głównymi tego spotkania będą Przemysław Gabryszak z Torunia i Sebastian Kryś z Katowic. Na liniach zobaczymy Wojciecha Moszczyńskiego i Michała Gernego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.