Trudne zadanie pod Wawelem

Dziś zostanie rozegrane zaległe spotkanie 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:30 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Comarch Cracovią.

Oświęcimianie nie mają za sobą najlepszego czasu. Zakażenia koronawirusem i przymusowa kwarantanna sprawiły, że zespół wypadł z meczowego rytmu. Przełożyło się to na dwie porażki: z GKS-em Katowice (3:4) i z GKS-em Tychy (1:8).

W dużo lepszych humorach są zawodnicy Comarch Cracovii, którzy wygrali ostatnich sześć spotkań z rzędu. W ostatnim meczu rozbili na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 10:3.

„Pasy” mają w swoim składzie kilka bardzo mocnych punktów. Pewnym punktem w bramce jest Dienis Pieriewozczikow, o spokój w obronie dba Jiří Gula, a rej w ataku wodzą Erika Němec, Jewgienij Bodrow, Dmitrij Ismagiłow i Jegor Dugin. Asem atutowym krakowskiego zespołu wciąż jest Damian Kapica, ale w ostatnim czasie zmagał się z urazem i nie wiadomo, czy wystąpi w dzisiejszym starciu.

Oświęcimianie w tym sezonie mierzyli się z Cracovią trzykrotnie i wygrali dwa z tych spotkań: 6:4 i 4:2. Raz triumfowały „Pasy” 3:2, ale w tym meczu więcej z gry mieli podopieczni Toma Coolena, którzy tracili gole po prostych błędach. Z kolei w półfinale Pucharu Polski górą byli podopieczni Rudolfa Roháčka.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy i Patryk Pyrskała z Tychów. Na liniach zobaczymy Macieja Byczkowskiego i Grzegorza Cytawę.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.