Trudna potyczka w Sanoku

Dziś zostanie rozegrana 35. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Marmą Ciarko STS-em Sanok.

Biało-niebiescy są na razie liderem tabeli i mogą pochwalić się dorobkiem 67 punktów. Nad drugą Comarch Cracovią mają „oczko” przewagi, ale też o jedno spotkanie mniej.

W ostatnich dwóch meczach podopieczni Nika Zupančiča odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując krakowian 4:3 po dogrywce i KH Energę Toruń 4:3 po rzutach karnych.

Ekipa z Chemików 4 zmaga się z problemami kadrowymi. Z powodu kontuzji i chorób w ostatnich meczach nie wystąpili obrońcy Filipp Pangiełow-Jułdaszew, Patryk Noworyta i Kamila Paszek, a także Dariusz Wanat, Krystian Dziubiński i Teddy Da Costa. Na starcie z sanoczanami do składu może wrócić tylko ten ostatni.

Ekipa z Podkarpacia w poprzedniej kolejce przegrała na własnym lodzie z GKS-em Katowice 2:5, ale zaprezentowała się w nim z dobrej strony. Mistrzowie Polski odnieśli zwycięstwo dzięki niezwykle skutecznej grze w trzeciej odsłonie.

Jakie są mocne strony Marmy Ciarko STS-u Sanok? Trener Miika Elomo chce, aby zespół prezentował hokej oparty na dobrej dyscyplinie taktycznej. Wydaje się, że najjaśniejszą postacią zespołu jest Kalle Valtola. 27-letni defensor jest najlepszym ofensywnie usposobionym defensorem w Polskiej Hokej Ligi i najlepiej punktującym graczem STS-u. W 30 meczach strzelił 5 bramek i zanotował 19 kluczowych zagrań.

Oświęcimscy defensorzy muszą zwrócić też szczególną uwagę na takich napastników jak Ville Heikkinen (7 gole, 16 asyst), Niko Ahoniemi (5 G + 13 A), Sami Tamminen (9 G + 7 A), a także braci Elliota (7 G + 4 A) i Johana (3 G + 4 A) Lorraine.

Biało-niebiescy w tym sezonie trzykrotnie mierzyli się z sanoczanami i odnieśli z nimi trzy zwycięstwa: 4:2, 4:1, 4:0.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy i Krzysztof Kozłowski z Sosnowca. Na liniach zobaczymy Igora Dzięciołowskiego i Michała Żaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.