Testy obrońców!

Kristaps Jākobsons, Jakub Březák i Roman Diukow powalczą o miejsce w Re-Plast Unii Oświęcim. Trzej defensorzy wystapią w dwóch najbliższych meczach sparingowych.

Dotychczasowe mecze sparingowe pokazały, że nasz zespół w ofensywie prezentuje się naprawdę nieźle, ale słabiej radzimy sobie w destrukcji. Dlatego też w dwóch najbliższych meczach kontrolnych zamierzamy sprawdzić przydatność do zespołu trzech obrońców

– wyjaśnił Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Pierwszym z nich jest Kristaps Jākobsons. 25-letni Łotysz mierzy 186 centymetrów i waży 92 kilogramy. Do tej pory występował w rodzimej ekstralidze (187 spotkań, 13 bramek, 35 asyst) oraz amerykańskiej lidze akademickiej NCAA (17 meczów, 2 punkty). Dane było mu też zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Łotwy.

Drugi to Jakub Březák. 27-letni Czech ma dobre warunki fizyczne (193 cm, 90 kg) pierwsze kroki stawiał w HC Litvínov. W barwach tego klubu zagra 18 meczów w czeskiej ekstralidze, ale znacznie częściej występował w Chance Lidze. W 114 meczach strzelił 6 goli i zanotował 26 kluczowych zagrań.

Trzecim jest Roman Diukow, który ma ciekawe CV. Widnieje w nim 40 meczów w KHL (4 asysty) oraz 118 spotkań w Wyższej Hokejowej Lidze, w których zgromadził 28 punktów (3 G + 25 A). 26-letni Białorusin w rodzimej ekstralidze zaliczył 177 konfrontacji (10 G + 33 A), a w lidze ECHL 56 mecze (2 G + 13 A).

Poprzedni sezon zakończył w ukraińskim Sokile Kijów, w barwach którego w 3 meczach zaksięgował 4 asysty. Białoruski zawodnik jest gotów podpisać deklarację antywojenną.

Ekipa Re-Plast Unii Oświęcim przed startem sezonu rozegra jeszcze dwa mecze sparingowe. 1 września zmierzy się na własnym lodzie z KH Energą Toruń, a pięć dni później zagra na wyjeździe z VHK Vsetin.

Comments are closed.