„Święta Wojna” znów dla Unii

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. W meczu 26. kolejki Polskiej Hokej Ligi biało-niebiescy pokonali na wyjeździe GKS Tychy 4:1.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się pierwsza odsłona, którą oświęcimianie wygrali 3:0.

W 15. minucie worek z bramkami rozwiązał Nkołaj Stasienko, popisując się uderzenim spod linii niebieskiej. Później Wasilij Strielcow zagrał przed bramkę do swojego brata bliźniaka – Alekandra, a ten przechytrzył tyskich defensorów i posłał gumę do siatki. Trzeciego gola dla Unii zdobył Jegor Orłow, który huknął z dystansu.

W kolejnych dwóch tercjach stroną dominującą byli tyszanie, ale tylko raz zdołali zaskoczyć fenomenalnie dysponowanego Clarke’a Saundersa. „Saundy” w całym spotkaniu obronił 40 strzałów i skapitulował tylko po uderzeniu Alexandra Szczechury. Po tym trafieniu tyską taflę pokryły pluszaki.

Kolejny mecz podopieczni Toma Coolena rozegrają w niedzielę, mierząc się na własnym lodzie z GKS-em Katowice (17:00). Zwycięzca tego starcia zasiądzie na fotelu lidera.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
0:1 – Nikołaj Stasienko – Łukasz Krzemień, Aleksiej Trandin (14:04),
0:2 – Aleksandr Strielcow – Wasilij Strielcow, Krystian Dziubiński (16:17),
0:3 – Jegor Orłow – Teddy Da Costa (17:35),
1:3 – Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski, Jason Seed (23:31, 5/4),
1:4 – Aleksiej Trandin – Łukasz Krzemień, Sebastian Kowalówka (59:54, do pustej bramki).

Sędziowali: Paweł Breske, Robert Długi (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 6-4.
Strzały: 41-27.
Widzów: 1500.

GKS Tychy: Lewartowski – Smirnow, Korczemkin; Gościński, Starzyński (2), Jeziorski – Seed, Kotlorz; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Biro; Wróbel, Galant, Sierguszkin – Michałowski, Bizacki; Witecki, Fieofanow, Dupuy (4).
Trener: Krzysztof Majkowski.

Unia: Saunders – Bezuška, Orłow; Themár, Da Costa, Oriechin – Glenn, Stasienko (2); A. Strielcow, W. Strielcow, Dziubiński – P. Noworyta, Paszek; Trandin (2), Krzemień, S. Kowalówka oraz Prusak, Kusak.
Trener: Tom Coolen.