MENU...

„Święta Wojna” dla tyszan (WIDEO)

W meczu 32. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na własnym lodzie z GKS-em Tychy 4:6. Ta porażka spowodowała, że biało-niebiescy stracili fotel lidera.

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Nika Zupančiča. Popełnili w nim zbyt dużo indywidualnych błędów, które tyszanie wykorzystywali z zimną krwią.

Wicemistrzowie Polski po pięciu minutach przegrywali już 0:2, a sposób na Kevina Lindskouga znaleźli dwaj Kanadyjczycy: Jean Dupuy i Alexander Boivin.

Oświęcimianie nie poddali się i w 11. minucie zdobyli kontaktowego gola, który wywołał „deszcz” pluszaków. Podczas gry w osłabieniu Aleksandrs Jerofejevs wypuścił w bój Michaela Cichego, który błyskawicznie znalazł się w sytuacji sam na sam z Tomášem Fučíkiem i jej nie zmarnował, decydując się na strzał w „piątą dziurę”.

Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do gości, a konkretnie do Jakuba Bukowskiego, który zamienił na gola okres gry w przewadze.

Później byliśmy świadkami wymiany ciosów. Oświęcimianie łapali kontakt z rywalem, a następnie szybko tracili gola. Na trafienie Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa z początku drugiej odsłony odpowiedział Bartłomiej Jeziorski (wzorowa kontra zakończona strzałem w okienko), a na gola Michaela Cichego – Christian Mroczkowski.

Nadzieję w serca oświęcimian wlał jeszcze Sebastian Kowalówka, który popisał się znakomitym uderzeniem z bekhendu. Później podopieczni Nika Zupančiča dwa razy grali w przewadze, ale nie zdołali jej wykorzystać.

Tymczasem skutecznie rozegrany „power play” zapewnił zwycięstwo tyszanom. W 50. minucie szóstego i ostatniego gola w tym spotkaniu strzelił Bartłomiej Jeziorski. Trzy punkty pojechały do „piwnego miasta”.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 4:6 (1:3, 3:2, 0:1)
4:5 Sebastian Kowalówka – Peter Bezuška (36:49),
4:6 Bartłomiej Jeziorski – Roman Szturc, Jean Dupuy (49:43, 5/4).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Paweł Kosidło (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 15-6.
Strzały: 24-32.
Widzów: 1700.

Unia: K. Lindskoug – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons, A. Denyskin (2), M. Cichy, T. Da Costa (5) – R. Diukow, A. Jerofejevs, P. Padakin (2), K. Dziubiński (2), E. Ahopelto – P. Bezuška, P. Noworyta, J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – K. Paszek, M. Noworyta, T. Laakso (4), D. Wanat, A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič

GKS Tychy: T. Fučík – A. Younan, O. Kaskinen, O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski – O. Bizacki, B. Pociecha (2), R. Szturc, R. Galant, S. Marzec – E. Bagin (2), A. Nilsson, C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – B. Ciura, O. Jaśkiewicz (2), M. Gościński, F. Starzyński, J. Bukowski.
Trener: Andriej Sidorienko