Starcie finalistów zeszłego sezonu

Dziś zostanie rozegrany zaległy mecz 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z GKS-em Katowice. W poprzednim sezonie oba zespoły zmierzyły się ze sobą w finale play-off.

Biało-niebiescy sezon 2022/2023 rozpoczęli od pięciu zwycięstw z rzędu. W pokonanym polu zostawili Tauron Podhale Nowy Targ (5:1), JKH GKS Jastrzębie (3:0), GKS Tychy (4:2), Comarch Cracovię (5:2) i KH Energę Toruń (6:0).

Oświęcimianie prezentują dojrzały hokej. Dobrze radzą sobie zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Pewnym punktem zespołu jest Linus Lundin, który dwukrotnie kończył mecz z czystym kontem.

Z kolei katowiczanie wygrali cztery z pięciu spotkań. Jedyną porażkę ponieśli w niedzielę, przegrywając na wyjeździe z Marmą Ciarko STS-em Sanok 1:4.

Siłą napędową GieKSy jest obecnie atak Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut – Brandon Magee. Swoje w defensywie robią Maciej Kruczek, Marcin Kolusz, Patryk Wajda i Jakub Wanacki, a ze swoich bramkarskich obowiązków znakomicie wywiązuje się John Murray. Zapowiada się więc niezwykle interesujący mecz.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca i Bartosz Kaczmarek z Bytomia. Na liniach zobaczymy Andrzeja Nenko i Michała Żaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Comments are closed.