Solidne wzmocnienie ofensywy. Apalkow nowym graczem biało-niebieskich

Daniił Apalkow to ostatni zawodnik, który wzmocni Re-Plast Unię Oświęcim przed zamknięciem okienka transferowego. Rosyjski napastnik podpisał kontrakt obowiązujący do końca obecnego sezonu.

Cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak doświadczonego zawodnika. Negocjacje były trudne i długie, ale najważniejsze jest to, że udało się dojść do porozumienia. Daniił pojawi się w siedzibie naszego klubu w najbliższych dniach


– wyjaśnił Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Apalkow ma 30 lat i może występować na każdej pozycji w ataku. To zawodnik dysponujący dobrym przeglądem pola i grającym w sposób bardzo ambitny.

Swoje pierwsze hokejowe kroki stawiał w drużynach młodzieżowych Mietałłurga Magnitogorsk. W swoim dorobku ma grę w młodzieżowych reprezentacjach Rosji do lat 18 i 20 oraz 516 meczów w KHL. Na tym szczeblu rozgrywkowym strzelił 85 bramek i zanotował 115 asyst.

W sezonie 2015-2016, jako zawodnik Łokomotiwu Jarosław, wystąpił w Meczu Gwiazd KHL.

Tegoroczne rozgrywki rozpoczął w barwach Jermaka Angarsk z Wyższej Hokejowej Ligi. Ba, był najlepiej punktującym zawodnikiem tego klubu: w 41 rozegranych spotkaniach zdobył 5 goli, do których dołożył 23 asysty.

Comments are closed.