Solidne wzmocnienie ataku

Re-Plast Unia Oświęcim ma nowego zawodnika. Roczną umowę z ekipą biało-niebieskich podpisał dziś ukraiński napastnik Pawło Padakin.

28-letni Ukrainiec może występować na każdej pozycji w ataku. Jest też graczem, który jadł chleb z niejednego hokejowego pieca.

Przygodę z hokejem na poważnie rozpoczął w jednej z najlepszych lig juniorskich WHL, w której spędził cztery sezony. Później, przez rok, grał w AHL (41 spotkań, 2 gole, 7 asyst) i ECHL (26 m, 8 G + 9 A).

Po występach na bezpośrednich zapleczach NHL przeniósł się do KHL. Na taflach drugiej najlepszej ligi świata rozegrał pięć sezonów, w czasie których wystąpił w 206 meczach, a także strzelił 26 bramek i zanotował 50 kluczowych zagrań. W sezonie 2017/2018 wystąpił nawet w tamtejszym Meczu Gwiazd.

W poprzednim sezonie występował w ICE Hockey League, broniąc barw Dornbirnera EC. W 44 meczach zgromadził 14 punktów. Ośmiokrotni trafił do siatki, a 6 razy asystował przy trafieniach swoich kolegów. Na ławce kar spędził 32 minuty.

Nasz nowy zawodnik pojawi się w Oświęcimiu 1 sierpnia. Podpisaliśmy umowę, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/2023. Liczymy, że będzie ważną postacią naszego zespołu i pomoże nam zarówno w lidze, jak i na arenie międzynarodowej

– informuje zarząd.

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z oświęcimskim klubem mają też bramkarz Robert Kowalówka, obrońcy Fillip Pangiełow-Jułdaszew, Peter Bezuška, Miłosz Noworyta, Patryk Noworyta, Kamil Paszek oraz występujący w formacji ofensywnej: Michael Cichy, Alexander Szczechura, Teddy Da Costa, Krystian Dziubiński, Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień, Jan Sołtys, Dariusz Wanat i Adrian Prusak.

Comments are closed.