Siódme zwycięstwo z rzędu! Przesądziły rzuty karne

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:2 po rzutach karnych. Dla biało-niebieskich było to siódme zwycięstwo z rzędu.

Oświęcimianie znów zagrali w mocno okrojonym składzie, a na dodatek z powodu choroby zabrakło etatowego pierwszego bramkarza Clarke’a Saundersa. Zastąpił go Robert Kowalówka i trzeba przyznać, że był jednym z architektów tego zwycięstwa. Obronił bowiem 47 z 49 uderzeń rywali oraz rzuty karne egzekwowane przez Anthona Erikssona, Patryka Wronkę, Grzegorza Pasiuta i Bartosza Fraszko.

Spotkanie toczone było w szybkim tempie i dostarczyło wielu emocji. W pierwszej odsłonie bramki nie padły, ale na początku drugiej wynik spotkania otworzył Grzegorz Pasiut. Kapitan GieKSy trafił podczas gry swojego zespołu w liczebnym osłabieniu, wyprowadzając podręcznikową kontrę wspólnie z Bartoszem Fraszko.

W 30. minucie oświęcimianie wyrównali. Teddy Da Costa wygrał wznowienie, a Andrej Themár popisał się błyskawicznym strzałem. Jednak jeszcze przed przerwą katowiczanie odzyskali prowadzenie, a zasłużone gratulacje od swoich kolegów odebrał Joona Monto.

Oświęcimianie ruszyli w pogoń za wynikiem. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 52. minucie, bo to właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się Krystian Dziubiński. Chwilę później kapitan Unii mógł zdobyć trzeciego gola, ale został skuteczne zablokowany przez Mateusza Bepierszcza,

Do końca regulaminowego czasu gry wynik już się nie zmienił, a rozstrzygnięcia nie przyniosła też pięciominutowa dogrywka. Sędziowie zarządzili serię rzutów karnych, które lepiej wykonywali podopieczni Toma Coolena. Najazdy egzekwowane przez Daniiła Oriechina i Sebastiana Kowalówkę spodobały się zapewne nawet najbardziej wymagającym kibicom.


GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 k. (0:0, 2:1, 0:1, d. 0:0, k 0:2)
1:0 – Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko (21:14, 4/5),
1:1 – Andrej Themár – Teddy Da Costa (29:23),
2:1 – Joona Monto – Patryk Krężołek, Mateusz Michalski (37:08),
2:2 – Krystian Dziubiński – Dariusz Wanat, Ryan Glenn (51:12),
2:3 – Daniił Oriechin – decydujący rzut karny

Rzuty karne:
Unia: Dziubiński (-), Da Costa (-), Oriechin (+), S. Kowalówka (+).
GKS: Eriksson (-), Wronka (-), Pasiut (-), Fraszko (-).

Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) – Marcin Młynarski, Wiktor Zień (liniowi).
Minuty karne: 4-6.
Strzały: 49-31 (12-3, 19-11, 14-13, 4-4).
Widzów: 1050.

GKS: Murray – Musioł, Jakimienko; Fraszko, Pasiut, Wronka – Hudson (4), Wanacki; Eriksson, Lehtonen, Bepierszcz – Kruczek, Wajda; Krężołek, Monto, Michalski – Krawczyk; Ciepielewski, Smal, Prokurat oraz Mularczyk.
Trener: Jacek Płachta

Re-Plast Unia: R. Kowalówka – Bezuška, Glenn; Wanat, Dziubiński (2), Oriechin – Skinnars, M. Noworyta (2); Da Costa, Rollin Carlsson, Themár – Paszek; S. Kowalówka, Trandin (2), Prusak oraz Jerasow.
Trener: Tom Coolen

Comments are closed.