Sięgnąć po pełną pulę

W piątek rozpoczniemy czwartą rundę Polskiej Hokej Ligi. W meczu 28. kolejki Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie ze Stoczniowcem Gdańsk.

Biało-niebiescy z dorobkiem 45 punktów zajmują na razie piąte miejsce, ale w tabeli panuje ogromny ścisk. Dlatego też każde „oczko” jest bardzo cenne.

Hokeiści oświęcimskiej Unii z pewnością będą chcieli zrewanżować się za niedzielną porażkę z Zagłębiem Sosnowiec (2:3). Ale i z gdańszczanami mają rachunki do wyrównania, wszak w trzeciej rundzie przegrali z nimi na wyjeździe (2:4).

Warto wspomnieć, że Stoczniowiec zgromadził do tej pory sześć punktów i zamyka ligowe zestawienie. Najważniejszymi punktami drużyny Stoczniowca są bramkarz Michał Kieler, doświadczony obrońca Mateusz Rompkowski oraz weteran polskich lodowisk Josef Vítek. 40-letni Czech jest zarazem najlepszym strzelcem i najlepiej punktującym zawodnikiem ekipy znad Bałtyku. W 25 meczach strzelił 9 bramek i zanotował 7 asyst.

Wszystko wskazuje na to, że biało-niebieskich barwach zadebiutuje dziś Gilbert Brulé, który został zatwierdzony do gry i na polskich taflach będzie występował z numerem 71. Sprowadzenie 34-letniego Kanadyjczyka było określone jako hit transferowy tego sezonu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo skrzydłowy ma w swoim dorobku 299 spotkań w NHL, w których zdobył 43 gole i zaliczył 52 kluczowe zagrania. Ostatnie sześć sezonów spędził w KHL. Rozegrał tam 278 konfrontacji i zaksięgował w nich 159 punktów (72 G + 87 A),

Trener Kevin Conastantine ma do dyspozycji niemal pełny skład. Brakuje jedynie dwóch obrońców przechodzących rehabilitację po przebytych kontuzjach: Jakuba Wanackiego i Petera Bezuški.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Sebastian Kryś i Mariusz Smura z Katowic. Na liniach zobaczymy Mateusza Buckiego i Marcina Młynarskiego.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Transmisja w kanale polskihokej.tv. Koszt – 16 zł.

Informujemy, że zarząd Re-Plast Unii Oświęcim przedłużył subskrypcję darmowych spotkań dla członków „Klubu 100” i posiadaczy karnetów. Kody pozostają więc bez zmian.


Sponsorem tego meczu jest Hexja.

Comments are closed.