Serio trwaj!

W dobrej formie są ostatnio hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy pokonali dziś Zagłębie Sosnowiec 4:1 i było to już ich piąte zwycięstwo z rzędu.

Ekipa z Chemkików 4 od samego początku miała więcej z gry. Kreowała więcej okazji strzeleckich i w 7. minucie wyszła na prowadzenie. Klemen Pretnar uderzył spod linii niebieskiej, a czający się przed bramką Gregor Koblar przekierował gumę do bramki.

Biało-niebiescy po pierwszej odsłonie mogli prowadzić wyżej, ale zabrakło im zarówno szczęścia, jak i precyzji. Brak skuteczności doskwierał im także po przerwie, więc po czterdziestu minutach wynik się nie zmienił.

Losy spotkania definitywnie rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie. Oświęcimianie w ciągu pięciu minut zdobyli trzy gole. W 45. minucie Michała Czernika pokonał Martin Przygodzki, który popisał się soczystym uderzeniem z klepy. Później w jego ślady poszli Radek Meidl i Patryk Malicki.

Meidl wykorzystał dobre dogranie Aleksieja Trandina, a Malicki po ładnej akcji z Dariuszem Wanatem i Andrejem Themárem popisał się sztuczką techniczną i zaskoczył Czernika.

Clarke Saunders, golkiper Unii, był bliski zachowania czystego konta. Do tego wyczynu zabrakło mu jednej minuty! Tuż przed zakończeniem tego spotkania pokonał go Damian Tyczyński, który tym samym uratował honor Zagłębia.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
0:1 – Gregor Koblar – Klemen Pretnar, Miroslav Zaťko (06:55),
0:2 – Martin Przygodzki – Aleksiej Trandin, Radek Meidl (44:47),
0:3 – Radek Meidl – Aleksiej Trandin (47:49),
0:4 – Patryk Malicki – Dariusz Wanat, Andrej Themár (49:04),
1:4 – Damian Tyczyński – Dominik Nahunko, Filip Stoklasa (59:00),

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Włodzimierz Marczuk (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 8-4.
Strzały: 17-36 (3-9, 4-16, 10-11)
Widzów: ok. 400.

Zagłębie: Czernik – Kaluža, Kowalenko (2); Nahunko, Tyczyński, Stoklasa – Cunik (2), Khoperia; Sikora, Blanik (2), Kozłowski – Podsiadło, Charousek (2); Bernacki, Stojek, Citok oraz Działo, Horzelski i Jaskólski.
Trener: Marcin Kozłowski

Unia: Saunders – Zaťko (2), Pretnar; Koblar, Kalan, S. Kowalówka – Šaur, Bezuška; Meidl, Trandin, Przygodzki – Luža, Wanacki; Malicki, Wanat, Themár – P. Noworyta, M. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień, Raška (2).
Trener: Nik Zupančič.