MENU...

Seria porażek przerwana. Unia lepsza od Zagłębia

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim mogą odetchnąć z ulgą. Biało-niebiescy w meczu piątej kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali Zagłębie Sosnowiec 6:2 i tym samym przełamali serię trzech porażek z rzędu.

Podopieczni Toma Coolena po pierwszej odsłonie prowadzili 1:0. W 11. minucie wynik spotkania otworzył Zackary Phillips, który precyzyjnym uderzeniem w długi róg pokonał Marcela Kotułę i zwieńczył ładną akcję Łukasza Krzemienia.

Losy spotkania rozstrzygnęły się po przerwie. Najpierw sosnowiczanie doprowadzili do wyrównania, wykorzystując okres gry w przewadze, a później do głosu doszli oświęcimianie. W 32. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Teddy Da Costa, który huknął bez przyjęcia z okolic linii niebieskiej.

Kolejne trafienia posypały się jak z rogu obfitości. Jeszcze w drugiej odsłonie gumę w siatce umieści Ty Wishart i Krystian Dziubiński, którzy z nadgarstka uderzyli pod poprzeczkę. Z kolei w trzeciej tercji na listę strzelców wpisali się dwaj Rosjanie: Aleksiej Trandin i Daniił Oriechin.

Hokeiści Zagłębia powalczyli do samego końca i udało im się skorygować wynik na 6:2. Sposób na Clarke’a Saundersa znalazł niezawodny Jarosław Rzeszutko.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
6:1 – Daniił Oriechin – Ty Wishart, Krystian Dziubiński (53:36),
6:2 – Jarosław Rzeszutko – Martin Przygodzki, Oskar Jaśkiewicz (58:21, 5/4)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Patryk Kasprzyk (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 12-4.
Strzały: 24-25.
Widzów: ok. 600

Re-Plast Unia: Saunders – Wishart, Bezuška; Oriechin, Dziubiński (2), S. Kowalówka – MacDonald, Dudas; Skinnars, Rollin Carlsson, Da Costa (4) – P. Noworyta (2), M. Noworyta; Themár, Krzemień, Phillips – Paszek (2), Trandin, Wanat (2) oraz Kusak.
Trener: Tom Coolen.

Zagłębie: Kotuła – Khoperia, Syrojeżkin (2); Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Bychawski (2), Jaśkiewicz; Przygodzki, Rzeszutko, Piotrowicz – Luszniak, Mickiewicz; Blanik, T. Kozłowski, Nahunko – Gniewek, Wysocki; Rybczik, Sikora, Dubininn
Trener: Grzegorz Klich